Жебрівський і Аброськін заявляють про поширення фейку щодо розгону блокади

Субота, 18 лютого 2017, 19:48

Голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський заявляє про поширення фейкового листа нібито від його імені до начальника ГУ Нацполіції в Донецькій області В'ячеслава Аброськіна з вказівкою розблокувати залізничну колію.

"Сьогодні в соцмережах почали розповсюджувати фейкового листа ніби-то від мене до начальника Головного управління національної поліції в Донецькій області із вказівкою розблокувати залізничну колію і "притягнути до відповідальності" блокувальників. Але "штірліц проколовся", - написав Жебрівський у Facebook.

Він заявив, що під зазначеним номером за його підписом жодних листів не виходило.

"У нас, станом на вчора, останній лист вийшов за № 0307, а у підробці вказано № 0369. За такою нумерацією листи ми будемо писати не швидше березня", - зазначив голова ОДА.

"Відповідно до своїх повноважень, я не маю права давати вказівок - і ніколи їх не даю! - керівникові обласного управління Нацполіції. Такі вказівки йому можуть давати тільки керівники Національної поліції України, або керівники Міністерства внутрішніх справ. І депутати, які поширюють цей сфальсифікований лист, мали б такі тонкощі знати", - підкреслив Жебрівський.

Разом з тим, Аброськін на своїй сторінці в Facebook також заявив, що опублікований лист є фейком.

"За моїм розпорядженням, факт розповсюдження брехливої інформації зареєстрований та організована перевірка. Але вже на перший погляд можна стверджувати, що номер не відповідає документам, які підписує голова обласної військово-цивільної адміністрації, а формат та мова документа більше нагадує листування того, хто його першим виклав в мережі. Невеликий лікбез для "авторів" - не може голова ОВЦА нічого від мене вимагати", - зазначив голова ГУ Нацполіції Донеччини.

"За розміщеним "туалетним папірцем" з текстом-вказівкою мені стоїть підлість, за яку настане час відповідати", - додав він.

У суботу відповідного "листа" опублікував на своїй сторінці в Facebook народний депутат Семен Семенченко.

 

Як повідомлялося, раніше організатори "блокади Донбасу" заявляли про проведення "громадського обговорення" на Майдані Незалежності у Києві в неділю, 19 лютого.

16 грудня 2016-го бійці добровольчих батальйонів заявили, що якщо протягом семи днів усі українські військовополонені не будуть звільнені терористами, добровольці почнуть тотальну блокаду окупованих територій.

26 грудня добровольці оголосили про блокаду. Колишній в.о. начштабу батальйону "Айдар" Валентин Лихоліт пообіцяв не пропускати метал, вугілля, деревину та промислові партії алкоголю і сигарет.

Одним з організаторів блокади є Анатолій Винорогодський, участь у "блокаді" також беруть народні депутати, зокрема, Семен Семенченко, Володимир Парасюк та Тарас Пастух. 

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що рішення групи добровольців про блокування непідконтрольних владі України територій Донецької і Луганської областей перебуває виключно у компетенції президента України.

25 січня на знак протесту проти торгівлі з окупантами учасники акції заблокували залізницю на Луганщині між станціями Світланове та Шипілове, через що поліція відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст. 279 Кримінального кодексу.

28 січня у "штабі блокади" заявили, що мають намір розширити акцію.

2 лютого ветерани і активісти перекрили залізничний переїзд поблизу міста Бахмут Донецької області, а 10 лютого заявили про перекриття залізниці "Ясинувата-Костянтинівка".

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування