У Путіна впевнені, що визнання паспортів ОРДЛО не порушує "Мінськ"

Понеділок, 20 лютого 2017, 17:37

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що визнання Москвою документів ОРДЛО не суперечить міжнародному праву і Мінським угодам.

Про це він сказав у понеділок, передає російський "Інтерфакс".

"Цей указ жодним чином не йде в розріз з міжнародним правом, не порушує його", - підкреслив Пєсков.

За його словами, "це де юре вирівнювання ситуації того, що було де факто".

"За гуманітарних міркувань це було необхідно зробити. Уявіть собі: ситуація виникла через блокаду (ОРДЛО – ред.) з боку офіційного Києва. Сотні тисяч людей не мають можливості оформити паспорти, продовжити їх, (отримати і продовжити) проїзні документи, водійські права", - сказав Пєсков.

"Ніякого порушення міжнародного права тут немає, ніякого порушення Мінських домовленостей також. І немає ніякого приводу для загострення ситуації", - заявив він.

За його словами, "видані документи (в ОРДЛО – ред.), виходячи з гуманітарних міркувань, будуть прийматися тут (в Росії)".

"Це не документи офіційно визнаної держави, це де факто видані на території регіону", - додав прес-секретар президента.

Як відомо, в коментарі "Українській правді" заступник міністра з питань окупованих територій Георгій Тука заявив, що мешканці ОРДЛО можуть оформити чи оновити український паспорт, приїхавши на підконтрольну Києву територію.

Секретар РНБОУ Олександр Турчинов заявив, що підписанням даного указу президент РФ Володимир Путін юридично визнав квазідержавні терористичні угруповання і вийшов з "Мінського процесу".

Президент України Петро Порошенко назвав підписання Путіним указа "черговим доказом російської окупації і порушення норм міжнародного права".

Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що визнання Росією документів, виданих бойовиками,є свідченням свідомої ескалації конфлікту на сході Україні, як мілітарної, так і гуманітарноїpowered by lun.ua