СБУ обговорить із Савченко її поїздку в Донецьк

П'ятниця, 24 лютого 2017, 17:41

СБУ має намір провести розмову з народним депутатом Надією Савченко на предмет її відвідин Донецька.

Про це повідомив керівник апарату глави СБУ Олександр Ткачук агентству "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю.

Крім того, правоохоронці перевірять інформацію, озвучену народним депутатом Тетяною Ричковою, про те, що Савченко нібито підбурювала діючих українських військовослужбовців до повалення влади в Україні.

"Спеціально за народними депутатами ми не стежимо, але, отримавши інформацію від народного депутата Ричкової, ми будемо обов'язково перевіряти ці дані, навіть не чекаючи офіційного звернення пані Ричкової", - сказав Ткачук.

При цьому він підкреслив: "Це занадто серйозні звинувачення, щоб їх ігнорувати".

У цьому контексті Ткачук підкреслив, що глава СБУ Василь Грицак вже дав доручення військовій контррозвідці провести відповідну роботу, опитати військовослужбовців, про які говорила депутат Ричкова.

"Відповідно за результатами цієї перевірки ми будемо інформувати громадськість", - додав він.

При цьому він підкреслив, що наразі кримінального провадження у зв'язку з інформацією, що з'явилася, не зареєстровано, проводиться лише попередня перевірка.

Керівник апарату СБУ додав, що якщо будуть отримані підстави для відкриття провадження, то це буде зроблено.

Відповідаючи на запитання, чи відомо СБУ про те, що Савченко їздила в Донецьк разом з керівником центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимиром Рубаном для того, щоб відвідати українських військовополонених, Ткачук зазначив, що це "окрема ситуація, яка також буде перевірятися".

"Ми цю інформацію також перевірятимемо, це не перша дія, яку пані Савченко робить разом із Рубаном", - сказав представник СБУ.

Ткачук зазначив, що Савченко не зобов'язана інформувати про свої пересування як народний депутат, "але, напевно, нам всім потрібно пам'ятати, яким чином Савченко потрапила спочатку в полон, а потім в Російську Федерацію. А тепер відвідування окупованих територій викликає певне здивування".

У цьому контексті він наголосив на доцільності того, щоб Савченко розповіла співробітникам СБУ про те, з якою метою вона відвідує окуповані території.

"Я думаю, що обов'язково наші співробітники зроблять це, щоб вона якимось чином пояснила свої дії, якщо вона цього захоче", - зазначив Ткачук.

Раніше в п'ятницю, 24 лютого, народний депутат України фракції "Блок Петра Порошенка" Тетяна Ричкова повідомила, що Савченко підбурювала військовослужбовців до повалення влади в Україні, і закликала Генеральну прокуратуру і СБУ розслідувати дії нардепа.

Пізніше в цей же день представник так званого міноборони "ДНР" повідомив, Савченко в п'ятницю прибула в Донецьк, де має намір зустрітися з українськими військовополоненими.powered by lun.ua