МЗС обурене заочним арештом Яценюка

Вівторок, 28 березня 2017, 19:53

Міністерство закордонних справ України висловило обурення рішенням щодо заочного засудження екс-прем’єра Арсенія Яценюка.

Про це йдеться у заяві відомства, оприлюдненій у вівторок ввечері.

"Абсурдні звинувачення у кримінальних злочинах, які стали підставою для винесення даного рішення, не мають нічого спільного ні з реальністю, ні зі здоровим глуздом. Натомість, це чергове свідчення повної деградації російської державної системи, яка перетворила правосуддя на слухняний інструмент юридичного виправдання російської агресії проти України, у тому числі шляхом переслідувань українських політичних діячів та пересічних українців, десятки яких незаконно утримуються у російських в’язницях", - зазначили в МЗС.

У Міністерстві наголосили, що "подібні судові фарси є елементом гібридної війни, за допомогою якого російська влада намагається відвернути увагу від реальних злочинів, скоєних на території України за наказами вищого політичного та військового керівництва РФ".

"Притягнення до відповідальності винних у скоєнні цих злочинів, у тому числі за незаконну окупацію частини суверенної території України та репресії за етнічною ознакою, вторгнення військових підрозділів та постачання зброї, фінансування терористів, численні жертви та руйнування, є лише справою часу", - йдеться у заяві.

МЗС закликало світове співтовариство посилити тиск на Російську Федерацію з метою припинення агресії проти України та відновлення поваги до основоположних норм та принципів міжнародного права.

Як відомо, міський суд Єсентуки виніс рішення про заочний арешт колишнього прем'єра України Арсенія Яценюка у зв'язку з тим, що він 21 лютого 2017 року оголошений в міжнародний розшук.

Раніше глава СК РФ Бастрикін в інтерв'ю урядовій "Российской газете" заявив, що Арсеній Яценюк воював проти російської армії в Чечні.

Прес-секретар Яценюка порадила Росії провести психіатричну експертизу глави Слідчого комітету РФ Олександра Бастрикіна.

Згідно із біографією Яценюка, у 1991 - 1996 роках він навчався у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича на юридичному факультеті та паралельно у 1992 – 1997 роки був президентом юридичної фірми "ЮРЕК-ЛТД" у Чернівцях.

Українська правдаpowered by lun.ua