Тука: РФ намагається змінити демографічний склад Криму

7116 переглядів
Середа, 14 червня 2017, 03:07

Росія штучно намагається змінити демографічний склад анексованого Криму.

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука, передає прес-служба міністерства.

"Росія постійно нарощує військовий потенціал на території анексованого півострова Крим. Це може стати загрозою не лише з точки зору можливої агресії Росії на материкову частину Україну, а й з точки зору змін етнічного складу населення даного регіону", - зазначив він.

Тука повідомив, Росія завозить до Криму велику кількість військових.

"Зрозуміло, що родини переїжджають  в Крим жити разом з військовими. Переїжджають не на день і не на два. Таким чином Росія повторює кроки Радянського Союзу – штучно змінює демографічний склад цілого регіону. Це неприпустимо. Це грубе порушення міжнародного законодавства", - підкреслив він.

Тука також додав, що РФ блокує українські сайти на анексованих територіях, позбавляючи людей можливості вивчати українську мову, літературу, історію, готуватися до здачі іспитів в українські вузи.

Крім того, Тука зазначив, що МТОТ виступає за розширення прав абітурієнтів Криму на пільговий вступ за спрощеною процедурою до вищих навчальних закладів на території всієї України.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua