Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Зі справи проти НАЗК забрали хабарництво

Середа, 22 листопада 2017, 11:56

Спеціалізована антикорупційна прокуратура перекваліфікувала кримінальне провадження проти службових осіб НАЗК з вимагання хабара на зловживання службовим становищем.

Про це повідомляє голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький у листі керівникові комітету Верховної Ради з запобігання та протидії корупції Єгору Соболєву.

Зокрема він пише, що 10 листопада Національне антикорупційне бюро почало досудове розслідування проти службових осіб НАЗК за ч.4 ст. 368 ККУ (вимагання та одержання неправомірної вигоди).

За словами Холодницького, САП вивчила матеріали НАБУ у цій справі та дійшла висновку, що немає достатніх підстав вважати, що тут мало місце саме хабарництво. Натомість, наголошує чиновник, матеріали розслідування свідчать про зловживання владою або службовим становищем (ч.1 ст. 364 ККУ), а одержання хабара було лише подальшою метою.

 

"Таким чином, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості не відповідають матеріалам досудового розслідування, тому попередню правову кваліфікацію розслідування кримінального правопорушення прокурором змінено з ч.3 ст.28 (вчинення злочину групою осіб – ред.), ч.4 ст.368 на ч.1 ст. 364 КК України", - пише він.

Окрім того, зазначає голова САП, для "всебічного, повного і неупередженого" розслідування справи, а також з метою уникнення потенційного конфлікту інтересів у діяльності першого заступника директора НАБУ Гізо Углави, оскільки він може стати в провадженні потерпілим, генеральний прокурор Юрій Луценко 17 листопада за клопотанням прокурора САП змінив підслідність у цьому провадженні за Головним слідчим управлінням Служби безпеки України.

Як відомо, 14 листопада директор департаменту фінансового контролю і моніторингу способу життя НАЗК Ганна Соломатіна розповіла, що АП і Корчак фальсифікують перевірки декларацій.

Вона також заявила, що працівників НАЗК викликали до Адміністрації президента для інструктажу щодо оприлюднення висновків перевірки декларацій.

НАЗК подало позов на Соломатіну до Шевченківського райсуду Києва за звинувачення.

В АП також заперечували інформацію, публічно озвучену й передану в антикорупційні органи Соломатіною.

Втім, за даними УП, детективи уже встановили, що перший заступник керівника Головного департаменту стратегічного планування та оперативного забезпечення Адміністрації президента Олексій Горащенков давав вказівки працівникам НАЗК у WhatsApp.

Євген Кізілов, УП

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: