Тимошенко вимагає від Порошенка включити в ЦВК її людину

6315 переглядів
Середа, 24 січня 2018, 14:28

Парламентська фракція ВО "Батьківщина" вимагає від президента Петра Порошенка внести їхню кандидатуру до складу Центральної виборчої комісії.

Про це на прес-конференції 24 січня в Києві заявила голова партії Юлія Тимошенко.

"Він подав склад ЦВК, включивши туди безліч своїх людей. Від своєї партії 5 людей, від "Народного фронту" теж приблизно стільки ж. Від всіх інших фракцій – по одній людині. І тільки від однієї парламентської політичної партії "Батьківщина" президент не подав жодної кандидатури, порушивши закон про Центральну виборчу комісію і всі основи демократії ", – заявила Тимошенко.

"Навіть при Януковичі від "Батьківщини" було два члени ЦВК. Від Порошенка – жодного не подано", – додала вона.

За словами Тимошенко, це є порушенням чинного законодавства, і свідчить про намір президента фальшувати вибори в Україні.

Політик закликала Порошенка "негайно виправити це порушення".

На думку Тимошенко, кандидатура, яку внесла її політсила – "молода, талановита інтелектуальна людина, доцент університету імені Шевченка" – професійна і відповідає критеріям для того, щоб бути обраною в ЦВК.

Як повідомлялося, 23 січня 2018 року президент Петро Порошенко підписав подання на призначення нових членів Центральної виборчої комісії.

Згідно з поданням до Верховної Ради, БПП має 5 місць, "Народний фронт" - 3, решта фракцій по одному. Немає місця лише "Батьківщина".

24 січня стало відомо, що Порошенко додав до переліку з 13 кандидатів у члени нової Центральної виборчої комісії Олега Конопольського.

Глава держави також підписав лист про звільнення з посади членів Центральної виборчої комісії у зв’язку із закінченням терміну їх повноважень.

У свою чергу спікер Верховної Ради Андрій Парубій пообіцяв, що якнайшвидше доручить провести перевірку кандидатів. Відповідно до законодавства вона триватиме до 15 діб.

Парубій також додав, що дасть доручення профільному комітету "невідкладно розглянути (подання - ред.), щоб ми вже в лютому вийшли на позитивне рішення оновити ЦВК".

19 січня, коли спікер закривав 7-му сесію Верховної Ради, він заявив, що парламент "має велику заборгованість" щодо кадрових питань, зокрема, треба якомога швидше оновити склад Центральної виборчої комісії. Це питання Рада збирається розглянути на початку 8-ї сесії, після 6 лютого.

Валентина Романенко, УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua