Росія дорого заплатить за порушення прав України в морях – МЗС

Четвер, 22 лютого 2018, 13:57

Компенсація від Росії за порушення прав України в Чорному, Азовському морях та Керченській протоці буде значною, але суму визначить Міжнародний арбітраж

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на спільній прес-конференції з головою МЗС Албанії Дітміром Бушаті в Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна"

"Ми свідомо не називаємо суму, оскільки Росія продовжує порушувати права України, відповідно Росія за це заплатить – суму визначить Арбітраж. Сума буде дуже значною... це будуть не мільйони, не десятки і не сотні мільйонів", – сказав голова українського МЗС.

За його словами, сума буде значною, оскільки йдеться про порушення Росією прав України в Чорному, Азовському морях та Керченській протоці.

"Це охоплює все, буквально від того, що в нас захопили можливість видобувати на нашому шельфі і використовувати наш шельф, використовувати живі ресурси, до культурної спадщини", – пояснив Клімкін.

Як відомо, 19 лютого Україна подала до Міжнародного суду меморандум в арбітражному провадженні проти РФ відповідно до Конвенції ООН з морського права, який доводить порушення Росією прав України в Чорному та Азовському морях, а також у Керченській протоці.

Президент Петро Порошенко доручив заступнику міністра закордонних справ із євроінтеграції Олені Зеркаль захищати інтереси України в цій справі.powered by lun.ua