Українські рибалки побоюються провокацій РФ біля берегів Криму

Четвер, 28 червня 2018, 04:24

Після затримання екіпажу українського судна "ЯМК-0041" біля берегів Криму, інших рибалок попереджають про небезпеку провокацій із боку РФ.

Про це в ефірі "Радіо Крим.Реалії" розповів директор приватного рибальського підприємства в Очакові Олександр Громовий, коментуючи новину про голодування екіпажу "ЯМК-0041".

"Ми випускаємо судна на лов, але всіх попереджаємо: в жодному разі не наближатися до 12-мильної зони, до державного кордону України, оскільки можливі провокації з боку росіян. Ми і з прикордонниками постійно працюємо, було кілька нарад з цього приводу", – підкреслив Громовий.

Суд в окупованому Криму продовжив арешт на місяць капітану затриманого біля півострова українського судна "ЯМК-0041" Віктору Новицькому.

Проти капітана українського риболовецького судна "ЯМК-0041" (порт приписки – Очаків), затриманого 4 травня російськими прикордонниками в Чорному морі на захід від мису Тарханкут, порушили кримінальну справу про браконьєрство.

У рибалок вилучили кілометри сітки та рибу. Судно й екіпаж, що складається з п'яти громадян України, доставили на територію анексованого Криму.

У Державній прикордонній службі України зазначили, що судно мало дозвільні документи на вилов риби в межах 12-мильної морської зони, і припустили, що капітан судна міг порушити кордон і вирушити туди, де, на його думку, буде кращий вилов.

В ДПСУ додали, що вивчають всі обставини інциденту.

Міністерство закордонних справ України направило в Росії ноту в зв'язку із затриманням українського риболовецького судна біля берегів Криму і вимагає негайно звільнити судно і екіпаж.

У коментарі "Українській правді" прес-секретар МЗС Мар'яна Беца підкреслила, що Україна розцінює затримання судна як узурпацію.

Затриманому капітану може загрожувати в окупованому РФ Криму до 5 років позбавлення волі.
25 червня моряки українського судна "ЯМК-0041" відмовилися від їжі.