Україна 25 липня очікує відповіді РФ щодо обміну політв'язнів Кремля - Геращенко

Четвер, 12 липня 2018, 04:29

На наступному засіданні гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи (ТКГ) в Мінську Україна очікує від РФ офіційної відповіді щодо пропозиції передати 36 росіян в обмін на українських політв'язнів.

Про це у Facebook повідомила представник України у ТКГ, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Сьогодні (11 липня - ред.) в Мінську відбулося засідання ТКГ і трьох груп - безпекової, економічної, політичної. Гуманітарна за рішенням координатора цієї групи збереться аж 25 липня. Тим не менш, українська сторона на ТКГ жорстко підняла питання щодо офіційної відповіді РФ на пропозицію передати 36 росіян в обмін на політв'язнів-українців в РФ", - написала вона.

"Ми очікуємо 25 липня офіційної відповіді представників РФ на конкретну й цілком зрозумілу пропозицію: чи готові вони розморозити питання звільнення незаконно утримуваних, чи збираються забрати 36 громадян РФ, які прагнуть повернутися на Родіну, й віддати нам Сущенка, Сенцова, Кольченка, Клиха, Карпюка, Панова, Гриба, інших українців і кримських татар з російських тюрем", - наголосила Геращенко.

"Також українська сторона ще раз наголосила, що згідно мінських угод, не існує ніяких "ДНР" і "ЛНР", це фантоми в уявах бойовиків і їх московських кураторів, й тому мають бути ліквідовані всі ці псевдоінститути псевдо"республік", всі ці "парламенти", "міністерства" і тд.

Тим більше, не може бути ніякої мови про "підготовку до виборів в республіках", які ініціюють їх московські куратори на осінь 2018 року", - підкреслила представник України в ТКГ.

5 липня Геращенко повідомила, що Україна готова передати Росії 36 росіян заради звільнення українських політв’язнів з РФ.

Раніше був список із 23-х: Агєєв Віктор, Баранов Олександр, Бусигін Анатолій, Валехідіс Олександр, Висоцький В'ячеслав, Гаджиєв Руслан, Гратов Валерій, Гречин Владислав, Доронін Олег, Єгоров Сергій, Іванов Валерій, Кемаковський Ігор, Коваліс Ольга , Кусакин Василь, Макаров Владислав, Мефьодов Євген, Одінцов Максим, Седіков Олексій, Сидоров Денис, Сливко Максим, Черних Павло, Чубарова Лариса і Шаталов Євгеній.

Ще 13 осіб – це Вишинський, Галічий, Джимієв, Жидких, Камалов, Марчуков, Михальчевський, Осмінін, Сатарров, Сінічак, Суханов, Шибаєв, Юревич.

Міністерство закордонних справ Росії закликає звільнити керівника "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського, якого в Україні підозрюють у державній зраді.

У Росії та окупованому Криму за політичними мотивами ув’язнено від 70 до 75 українців.

Читайте також: Українські політв'язні в Росії і окупованому Криму: де та в яких умовах тримають бранців Кремля

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування