Денісова просить міжнародні організації вимагати у Путіна звільнення політв’язнів

П'ятниця, 20 липня 2018, 09:55

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликає міжнародних правозахисників звернутися до президента РФ з вимогою терміново звільнити Олега Сенцова та всіх бранців Кремля.

Про це вона написала у Facebook після розмови з адвокатом Сенцова, який розповів про погіршення самопочуття політв’язня.

"Поговорила із адвокатом Олега Сенцова Дмитром Дінзе. Він повідомив, що стан здоров’я Олега значно погіршився. Він практично не орієнтується в датах і перепитує адвоката, який сьогодні день", - написала Денісова.

Вона додала, що у Сенцова була друга криза, але він не може назвати точну її дату або ж, на який день після зустрічі зі сестрою вона сталася.

"Олега вивозили з колонії у лікарню Лабитнангі, де лікарі збиралися годувати його примусово. Що значить, зі слів адвоката, заливати ентерально великі стакани поживної суміші. Олег відмовився, але пішов з ними на компроміс і тепер вживає, як каже адвокат зі слів Олега, 3-4 ложки поживної суміші вдень. В нього погіршилося здоров’я і послабшав серцевий м’яз", - написала омбудсмен.

Вона додала, що також звернулася до верховного комісара ООН з прав людини Зейда Раада аль Хуссейна, генсекретаря Ради Європи Турбьорна Янгланда, комісара РЄ з прав людини Дуні Міятович з проханням організувати візит їх представників до колонії, де тримають Сенцов, для перевірки цієї інформації.

Як повідомлялося, Сенцов дорікнув владі України і особисто омбудсмену Людмилі Денісовій за те, що вони "закінчили активну кампанію підтримки українських політв'язнів".

З 16 травня Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою до влади РФ відпустити усіх утримуваних українців.

5 липня двоюрідна сестра українського політв’язня Олега Сенцова Наталія Каплан зустрілася із ним у російській колонії.  Після зустрічі Каплан повідомила, що Сенцов "схуд і сильно постарів".

Українська правда


powered by lun.ua