"Хлорний колапс": Усі водоканали працюють у штатному режимі без обмежень подачі води

Неділя, 22 липня 2018, 16:46

Ситуація з постачанням рідкого хлору стабілізувалася, усі водоканали працюють у штатному режимі без обмеження подачі води.

Про це повідомили в асоціації "Укрводоканалекологія". 

"АТ "Дніпроазот" відновлює роботу хлорної групи цехів, найближчим часом очікується випуск першої продукції. У підприємств водопровідно-каналізаційного господарства з’явилась можливість купувати рідкий хлор у Румунії та Угорщині по нижчим цінам, але є потреба у додатковому опрацюванні питань доставки", - зазначили в асоціації. 

В "Укрводоканалекології" зазначили, що забезпеченість рідким хлором задовільна, "але достатня для забезпечення якісного та безперебійного водопостачання".

Разом з тим Держпродспоживслужба разом з фахівцями водоканалів "веде перевірку на місцях з відбором проб води та додатковим контролем за якістю".

У свою чергу глава Мінрегіонбуду Геннадій Зубко зазначив, що Харків отримав рідкий хлор з Румунії у контейнерах.

"Чекаємо на публічну інформацію на сайтах водоканалів про якість води у водопровідних мережах з метою уникнення інсинуацій", - додав Зубко. 

Читайте також: "Хлорний колапс. Водоканали країни на межі катастрофи"

Нагадаємо, 15 червня робота підконтрольної олігарху Ігорю Коломойському компанії "Дніпроазот" - єдиного виробника рідкого хлору в Україні, який водоканали використовують для знезараження питної води - зупинилася через підвищення ціни на газ. У компанії заявили, що готові відновити роботу за умови підвищення цін на продукцію.

Внаслідок ситуації, що склалася, "Київводоканал" попередив про можливі проблеми із подальшим знезараженням питної води. 

У Миколаєві з 16 липня у зв’язку з цією ситуацією знизили водопостачання абонентів. Також повідомлялося, що Харків може лишитися без води вже 21 липня, а Миколаїв, Кривий Ріг, Житомир – у серпні.

У Харкові також заявляли, що на території області проблема дефіциту хлору виникла лише в обласному центрі і повністю  забезпечити потребу "Харківводоканала" у хлорі  планується протягом декількох днів. 

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що рідкий хлор для очищення питної води в Україні буде попри проблеми хімзаводу "Дніпроазот".

20 липня "Дніпроазот" повідомив, що відновлює роботу цехів хлорної групи.

Разом з тим Служба безпеки України почала перевірку дій посадових осіб ПАТ "Дніпроазот", які призвели до створення дефіциту рідкого хлору.

Українська правда