У Києві активісти перекрили Поштову через підтоплення розкопок

П'ятниця, 10 серпня 2018, 11:44

Активісти, які вже 50-й день чергують  на Поштовій площі у Києві, перекрили для перехожих територію навколо розкопок.

Про це повідомляє "Укрінформ".

Відзначається, що так активісти намагаються привернути увагу влади до підтоплення місця розкопок.  

Наразі невідомо, що саме сталося – прорив труби чи підтоплення, яке час від часу виникає на цьому місці.  

На місце розкопок прибула комісія Київської адміністрації, а також директор Центру археології Києва при інституті археології АН Михайло Сагайдак. 

 Згодом активісти на 5 хв перекрили автомобільний рух на Володимирському узвозі.

Скандують "Мера до народу!"

Зазначають, якщо мер Києва Віталій Кличко не приїде до 15:00, то дорогу перекриють на довший час.   

Раніше депутат Київради Сергій Гусовський повідомив, що у ніч на 9 серпня розкоп на Поштовій площі у Києві почало затоплювати.

У 2015 році на Поштовій площі під час розкопок було виявлено частину вулиці середньовічного Києва.  

Глава Мінкультури заявив, що забудовник Поштової площі, де планується звести підземний ТЦ,  мусить змінити проект забудови. Згодом на розкопках стався обвал ґрунту і археологи призупинили роботи.

Ще пізніше стародавню вулицю засипали землею – нібито щоб зміцнити розкоп і захистити його від дощу і сонця. Мер Києва Віталій Кличко запевняв, що археологічну знахідку на Подолі збережуть, але це досі не зроблено.

21 червня 2018 року влада Києва, попри тиск громадськості, ухвалила двояке рішення: пообіцяла зберегти артефакти Поштової площі, але не розірвала інвестиційний договір на будівництво ТРЦ у історичному місці столиці.

Кличко заявив, що музей на Поштовій площі все-таки буде.

5 липня Верховна Рада рекомендувала уряду створити на Поштовій площі Києва музей і заборонити будівництво торгово-розважального центру. Згідно з документом, Кабмін має вжити заходи для збереження об’єктів історико-культурної спадщини на Поштовій площі.

7 серпня Київська міська держадміністрація закликала Міністерство культури внести "Ділянку прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (XI-XIX ст.) на Поштовій площі" до Державного реєстру нерухомих пам’яток. У Мінкульті пообіцяли це зробити.

powered by lun.ua