ЦПК: Холодницький і Ко затягують із поновленням справи проти сина Авакова

3227 переглядів
Четвер, 16 серпня 2018, 13:48

Антикорупційний прокурор Назар Холодницький та його заступники незаконно затягують розгляд скарги Національного антикорупційного бюро на закриття "справи рюкзаків" щодо сина та заступника міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Про це заявляє громадська організація "Центр протидії корупції" з посиланням на відповідь бюро.

13 липня НАБУ надіслало скаргу до керівника САП щодо закриття кримінального провадження у так званій "справі рюкзаків" прокурором Антикорупційної прокуратури Василем Кричуном.

Детективи вимагають скасувати постанову про закриття провадження щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та заступника міністра Сергія Чеботаря, яких підозрювали в розкраданні 14,5 мільйонів гривень при закупівлі рюкзаків для потреб Нацгвардії.

Згідно з вимогами ч.1 ст. 313 КПК, Холодницький або його заступник мали розглянути скаргу та ухвалити рішення впродовж трьох днів з моменту її отримання. Тобто Холодницький мав розглянути скаргу ще до того, як пішов у тривалу відпустку.

Проте станом на 15 серпня відповіді не було ні від Назара Холодницького, ні від першого заступника Максима Грищука, який виконує його обов’язки на час відпустки.

Аналогічну скаргу НАБУ надіслало й генеральному прокурору Юрію Луценку, проте він взагалі відмовився розглядати її по суті, судячи з відповіді НАБУ.

Юрист "Центру протидії корупції" Андрій Савін каже: "Вищий за посадою прокурор, у цьому випадку Назар Холодницький або його заступник, може скасувати постанову та поновити розслідування справи".

"Очевидно, що розгляд скарги НАБУ  свідомо затягується, щоб дочекатися поки справа перейде до суду стосовно третього фігуранта і тоді вже притягнути до відповідальності Авакова та Чеботаря буде не можливо", – коментує він.

У липні 2018 року прокурор САП Василь Кричун закрив провадження у "справі рюкзаків" щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова й екс-заступника міністра Сергія Чеботаря через начебто відсутність "прямих достатніх доказів".

Підозрюваним залишився третій фігурант справи – Володимир Литвин, який бере провину на себе.

Читайте також: Рюкзак наполовину порожній, або НАБУ між Порошенком і Аваковим

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua