Після бунту "торнадівців" Лук’янівському СІЗО призначили нового керівника

П'ятниця, 17 серпня 2018, 11:50

Через бунт "торнадівців" у Київському слідчому ізоляторі призначили нового керівника Руслана Ромашкова.

Про це в коментарі "Українській правді" повідомив у п’ятницю речник заступника міністра юстиції Юрій Маслак.

"У Київському слідчому ізоляторі сьогодні представили нового керівника, ним став Руслан Ромашков, який до цього очолював 119 Бориспільську колонію", - сказав він.

Маслак розповів, що наступного тижня кадрові зміни торкнуться всього керівництва слідчого ізолятора.

Зокрема, зміни стосуватимуться і першого заступника, і заступника з оперативної частини, і заступника з режимного відділу, і заступника з виховної роботи.

"Власне наступного тижня призначать нових заступників. Повністю все керівництво київського слідчого ізолятора з огляду на ті події, які мали місце 9 серпня (бунт "торнадівців" – УП) буде змінено", - пояснив він.

За словами Маслака, у кримінальному провадженні щодо "торнадівців" також фігуруватимуть і працівники СІЗО.

"Оскільки вони певним чином допомагали в організації певних подій. В рамках того кримінального провадження відбувається нове слідство за нововиявленими обставинами", - пояснив він.

Щодо колишнього керівництва СІЗО, то їхня доля буде зрозумілою після закінчення розслідування та вироку суду, зазначив Маслак.

"Що буде з керівництвом, посадовими особами, працівниками Київського слідчого ізолятора буде вирішувати суд з огляду на те розслідування, яке проводить військова прокуратура", - додав речник заступника міністра юстиції.

Він запевнив, що ці люди, незалежно від того, чи продовжуватимуть виконувати свої обов’язки, чи будуть звільнені, чи підуть у відставку за власним бажанням, "відповідальності не уникнуть".

За 2017 рік з доходів новий керівник Лук'янівського СІЗО Ромашков задекларував заробітну плату в двох пенітенціарних установах на загальну суму в майже 190 тисяч гривень.

Так, спершу Ромашков працював у Маріупольському слідчому ізоляторі, а згодом у Бориспольській виправній колонії.

Крім того в пенітенціарних установах працює і його сім’я (син і дружина).

Ромашков володіє двома автомобілями ВАЗ (1979 і 2011 року випуску), машиною ЗАЗ 2004 року випуску та мопедом ИЖ 1993 року випуску.

Згідно декларації, грошових накопичень, цінних подарунків, рахунків у банках Ромашков не має.

Як повідомлялось, 9 серпня правоохоронці заявили, що екс-бійці батальйону "Торнадо" у Лук'янівському СІЗО вимагали в іноземця майно та готували заворушення, а потім влаштували збройний опір. Нібито в засуджених у камері були саморобні вибухові пакети, холодна зброя та пальне.

Київська поліція відкрила провадження щодо посягання на життя працівника правоохоронного органу.

З’ясувалося, що двоє співробітників Лук’янівського СІЗО могли допомогти засудженим екс-бійцям.

Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що працівникам Лук'янівського СІЗО загрожує як мінімум звільнення.

Пізніше у ГПУ повідомили, що правоохоронці провели обшуки у камерах "торнадівців" і знайшли прапор зі свастикою, дорогий алкоголь, саморобні бити, молотки, ножі, столярні інструменти, викрутки, мотузки, дерев’яні макети ножів тощо.

Пізніше повідомлялось, що екс-бійців оглянуть лікарі, яких надасть Київська міська державна адміністрація.

Альона Мазуренко, УП