Бойовики вибили з Асєєва зізнання у шпигунстві і показали це по російському ТБ

П'ятниця, 17 серпня 2018, 19:15

Бойовики ОРДО примусили взятого у полон українського журналіста Станіслава Асєєва (Васіна) зізнатися у шпигунстві і показали це на одному з російських телеканалів.

Асєєв став учасником програми "Сладков +" на "Росія 24". Як пояснив її ведучий Олександр Сладков, він спеціально приїхав для інтерв'ю з журналістом на Донбас.

"Стаття, за якою мене звинувачують за законодавством "ДНР" - "шпигунство", то в цьому випадку так, ці звинувачення я визнаю, я їх не заперечую і цілком відкрито говорю, що дійсно я працював на Головне управління розвідки України", - заявив він в інтерв'ю.

Ситуацію прокоментував у Facebook колишній народний депутат Єгор Фірсов.

"Сталося те, про що я неодноразово попереджав. Бойовики вибили в Стаса визнання у шпигунстві і співпраці із розвідкою. Йому присвятили цілу передачу на каналі "Росія 24", - пише він.

"Там є весь набір фейків і штампів і щоденники, і шпигунство, і участь в батальйоні, і київські куратори. Таке враження, що Стаса змусили визнаватися в усьому, що тільки можна собі уявити", - журиться Фірсов.

Він звертає увагу на поведінку Асєєва під час інтерв'ю - тремтячий голос і руки, які вже за звичкою тримаються, як в наручниках.

"Постановочні кадри, де він їсть, а на столі пляшка боржомі і пляшечки з ліками", - додає екс-депутат.

Фірсов припустив, що на цьому окупанти не зупиняться і покажуть ще прес-конференції та інші заходи, на яких будуть переконувати, що Асєєв шпигун.

"Сподіваюся, що ніхто не сприйме цей фейк всерйоз, оскільки це очевидна, і як я писав раніше, спланована постановка", - резюмував він.

Журналіст Станіслав Асєєв, який писав під псевдонімом Станіслав Васін, зник на початку червня 2017 року на окупованій території. Пізніше стало відомо, що його взяли в полон бойовики, звинувативши у шпигунстві на українську армію.

Національна спілка журналістів України закликала ОБСЄ до пошуків зниклого в ОРДО журналіста Асєєва.

Асєєв народився 1 жовтня 1989 року. З моменту окупації жив у Донецьку. Останній раз він виходив на зв'язок 2 червня 2017 року.  

У лютому журналісти України та РФ закликали звільнити Асєєва з полону бойовиків.

Прочитати колонки на "Українській правді" Станіслава Асєєва можна за цим посиланням.

Українська правда
powered by lun.ua