ЦПК подав до суду через закриття "справи рюкзаків" щодо Авакова

Понеділок, 20 серпня 2018, 11:29

Центр протидії корупції подав скаргу до Солом’янського суду на рішення прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрити кримінальне провадження у "справі рюкзаків" проти сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря.

Про це повідомляє сайт ЦПК.

Антикорупціонери вважають незаконним рішення про закриття провадження щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря.

За даними слідства, і Аваков і Чеботар причетні до розкрадання 14,5 мільйонів гривень при закупівлі рюкзаків для потреб Нацгвардії.

"Прокурором САП Кричуном В.В. прийнято грубо необґрунтоване рішення, що не відповідає обставинам провадження та суперечить встановленим у законному порядку відомостям", - йдеться у скарзі.

Зазначається, що прокурор знехтував вимогами кримінального процесуального кодексу, а саме положеннями ст. 2, 9, 23, ст. 84, ч. 2 ст. 91, ч. 2 ст. 93, ч. 1 ст. 94, ст. 110, та помилково визначив формальну підставу закриття кримінального провадження п. 3 ч. 1 ст. 284.

Антикорупціонери вважають, що є значна кількість підстав для скасування постанови прокурора про закриття кримінального провадження в частині підозри Чеботарю та Авакову.

"Скасувати постанову про закриття справи та поновити розслідування можуть керівник САП або його заступник", - наголосили у ЦПК.

Як повідомлялося, у липні 2018 прокурор САП Василь Кричун закрив провадження у "справі рюкзаків" щодо двох фігурантів – сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова й екс-заступника міністра Сергія Чеботаря через начебто відсутність "прямих достатніх доказів".

Третій фігурант справи Володимир Литвин заявив, що бере вину на себе.

Очільник САП Назар Холодницький стверджує, що це було рішення старшого групи прокурорів. Він сам начебто дізнався про постанову лише 11 липня і був нею обурений.

У справі про розтрату держкоштів при закупівлі рюкзаків для Нацгвардії Міністерством внутрішніх справ НАБУ восени 2017 року затримало 3 осіб: сина голови МВС Олександра Авакова, екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря та Володимира Литвина, який у 2014 році керував ІТ-компанією "Turboseo".

Їм було оголошено про підозру.

5 квітня 2018 року правоохоронці повідомили, що завершили досудове розслідування щодо всіх трьох підозрюваних.

У НАБУ тоді зазначили, що після того, як захист ознайомиться зі справою,  вона буде передана до суду.

Читайте також: Справа сина Авакова. Усі подробиці і реакція в оточенні міністра та президента

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування