Луценко розповів, як нардепи "рятували нерядового" Кернеса

Вівторок, 21 серпня 2018, 09:37

Генеральний прокурор Юрій Луценко каже, що до закриття справи проти міського голови Харкова Геннадія Кернеса причетні народні депутати.

Про це він заявив в інтерв’ю "Українській правді".

"Я точно знаю, що пан Кернес проводив переговори з народними депутатами, щоб йому допомогли закрити цю справу", – розповів він "кулуарну" частину справи.

На прохання назвати конкретні прізвища Луценко відповів:

"Я не можу це говорити, докази ще не сформовані до кінця".

Водночас генпрокурор запевнив, що ніхто з них не приходив до нього "домовлятися":

"Ні, я ж все-таки керівник правоохоронної системи, тому знаю трошки більше, ніж можу сказати. Слідкуйте, будь ласка, на наступних виборах, хто з нових обранців з'явиться на Харківському міському окрузі (за даними УП, на наступних виборах до ВР по одному з округів Харкова може балотуватися депутат з фракції БПП Олександр Грановський). Це буде вам відповіддю про те, хто це готував. Це такий подарунок до дня народження пана Кернеса", – розповів Луценко.

 
ельдар сарахман

Генпрокурор запевнив, що буде робити все від нього залежне, щоб суддя, який закрив справу мера Харкова, "поніс покарання за план спасіння нерядового Кернеса".

На ремарку щодо того, що у справі все таки сторону обвинувачення представляли 19 прокурорів, але жоден з них не з'являвся на засідання суду, генпрокурор зазначив наступне:

"Тому що всі вони мали готуватися до дебатів. Бути цапами відбувайлами, які просто сидять і дивляться на те, як суддя робить подарунок на день народження, ми не збиралися".

"Ми мали право, як і сторона захисту, просити час на підготовку до дебатів. За аналогією візьміть суд над Януковичем. Коли адвокати просять дати їм час на підготовку, суддя на це йде. Наприклад, можна просити місяць, але отримати 15 днів. Але не можна просто за відсутності однієї зі сторін продовжувати засідання", – додав генпрокурор.

За словами Луценка, "якщо хтось якось впливав на судовий процес задля такого рішення, то це точно не прокуратура".

На запитання, чи був фактор президента у цій справі, очільник ГПУ сказав наступне.

"Я ще раз можу сказати, що до цього рішення, як і до будь-яких інших рішень судів, за моїми даними, Петро Олексійович точно не причетний. Стосовно нашого враження (щодо справи Кернеса – ред.), то ми зійшлися на тому, що апеляція має поставити все в законне русло".

Луценко зазначив, що, бувало, обмінювався з Порошенком "не зовсім цензурними враженнями від того чи іншого рішення суду".

"Давайте поставимо всі крапки над "і". Розмови про те, що президент контролює судову систему, є абсолютною маячнею", – наголосив генпрокурор.

Детальніше про стосунки з президентом, розслідування гучних справ, внутрішню кухню прокуратури читайте в інтерв’ю "Юрій Луценко: До завершення президентських виборів, я — генеральний прокурор"

Як повідомлялось, мера Харкова Геннадія Кернеса та двох його охоронців обвинувачували у викраденні та катуванні двох активістів Євромайдану.

10 серпня Київський райсуд Полтави закрив справу щодо харківського міського голови. Суд розцінив неявку прокурорів на дебати як відмову від звинувачення.

У прокуратурі наголосили, що не відмовлялись від обвинувачення і повідомляли в суд про лікарняні, на яких перебували прокурори. Їх карати за неявку не будуть.

Прокуратура повідомила, що відкрила провадження проти судді Андрія Антонова.

13 серпня Рада суддів заступилася за нього.

Ще до закриття справи суддя Антонов надіслав скаргу до Генпрокуратури про тиск та погрози з боку потерпілої сторони і активістів.

17 серпня стало також відомо, що він подав заяву про відставку.

Генеральна прокуратура подала апеляційну скаргу на рішення Київського районного суду Полтави про закриття справи Кернеса.

Роман Кравець, Ельдар Сарахман, Валентина Романенко, УП

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...