Верховний суд відхилив скаргу НАБУ на догану Холодницькому

Вівторок, 21 серпня 2018, 19:22

Верховний суд відмовився за позовом НАБУ відкривати провадження щодо скасування догани голові САП Назару Холодницькому.

Про це повідомляє у Facebook прес-служба суду.

"21 серпня 2018 року Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду ухвалив рішення, яким відмовив у відкритті провадження у справі за позовом Національного антикорупційного бюро України до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів про визнання протиправним та скасування рішення щодо накладення дисциплінарного стягнення на Холодницького Н.І." - йдеться в повідомленні.

У суді розповіли, що, окрім скасування догани, Національне антикорупційне бюро просило зобов’язати КДКП розглянути висновок про наявність дисциплінарного проступку в діях Холодницького та відповідні матеріали дисциплінарного провадження.

"У рішенні ВС зазначено, що в судовому порядку підлягають оскарженню ті рішення КДКП, які прийнято за результатами дисциплінарного провадження, і право на таке оскарження має лише прокурор як суб’єкт цього дисциплінарного провадження, діяльність якого оскаржується", - пояснює суд.

"Особи, за дисциплінарною скаргою яких КДКП приймає рішення у визначеному Законом України від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII "Про прокуратуру" порядку, не є суб’єктами дисциплінарного провадження і не наділені правом на оскарження в судовому порядку рішень КДКП як за результатами дисциплінарного провадження, так і за наслідками вирішення питання про його відкриття", - додають там.

Суд зауважив, що НАБУ у разі незгоди з рішенням КДКП може, за наявності дозволу КДКП, оскаржити таке рішення лише у Вищій раді правосуддя.

Зазначається, що бюро може подати на це рішення ВС апеляцію до Великої палати Верховного суду.

Як повідомлялося, 26 липня комісія прокурорів вирішила притягнути до дисциплінарної відповідальності та накласти на Холодницького стягнення у вигляді догани.

Догану Холодницькому винесли на основі свідчень прокурорів САП та людей, пов'язаних із матеріалами прослуховування з його кабінету. Зокрема, очільник САП спілкувався з потенційними свідками та суб’єктами, в яких мали проходити слідчі дії, Холодницький давав рекомендації у свідченнях, закрив справу проти екс-керівниці НАЗК Наталі Корчак, а також виходив за межі етичних норм у розмовах з підлеглими.

Директор НАБУ Артем Ситник надсилав заперечення на висновок КДКП і вимагав звільнення очільника САП.

На його думку, провина Холодницького очевидна.

Пізніше стало відомо, що НАБУ оскаржило догану Холодницькому у Верховному суді.

Читайте також: Злочин без кари. Висновок у справі Холодницького 

Українська правда
Усі новини...