25.06

Банківський форум

Ситник не виключає, що його заступник зустрічався із Ставицьким

Четвер, 9 серпня 2018, 22:25

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник не виключає, що його заступник Гізо Углава міг зустрічатися з екс-міністром енергетики та вугільної промисловості часів Януковича Едуардом Ставицьким на початку 2015 року.

Про це Ситник заявив в інтерв’ю "Громадському".

Водночас він наголосив, що якщо така зустріч була, то вона відбулась до створення НАБУ та до призначення Углави.

"Я не виключаю того, що така зустріч була, але точно підтвердити має він. Тому що це було до його вступу на посаду. Я не виключаю, що ще якась зустріч була в 13-му році, 9-му році, він був адвокатом в той час і скажу відверто, що коли проводив із ним співбесіду щодо призначення на посаду першого заступника, я не питав "а з ким ти мав зустрічі під час всього свого життя", — сказав Ситник.

Ситник додав, що Углава сам повинен відповісти на це питання, але наразі він у відпустці і вийде у понеділок, 13 серпня.

Раніше журналісти Слідства.Інфо отримали фотографію, яка свідчить про те, що заступник директора Національного антикорупційного бюро Гізо Углава на початку 2015 року міг зустрічатися з екс-міністром енергетики та вугільної промисловості Едуардом Ставицьким.

Повноваження заступника директора бюро Гізо Углава отримав лише у квітні 2015 року.

Закон, за яким було створено бюро, набув чинності у січні 2015 року. Гізо Углава входив до групи експертів, яка розробляла законодавство щодо створення НАБУ.

На початку 2015 року справи щодо корупційних дій екс-посадовців залишалися у ГПУ.

У лютому 2015 року Ставицького підозрювали у привласненні, розтраті майна шляхом зловживання службовим становищем у особливо великих розмірах і в легалізації (відмиванні) доходів, отриманих злочинним шляхом, також він фігурував у справі про відчуження території "Межигір’я".

З приводу останньої справи до Ставицького в Ізраїль восени 2016 року літали заступники генпрокурора: тоді він відмовився від угоди зі слідством.

У травні 2017 року стало відомо, що Інтерпол припинив розшук Ставицького.

На початку 2018 року ГПУ завершила справу проти Ставицького – і викликала його для ознайомлення з матеріалами.

У травні 2018 року ГПУ направила до суду звинувачувальний акт стосовно Ставицького справу щодо незаконної передачі комплексу відпочинку "Пуща-Водиця" урочища "Межигір’я" компанії "Надра України", а потім у приватні руки.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: