Розтин підтвердив, що дівчинка померла від отруєння у таборі – голова ОДА

Четвер, 13 вересня 2018, 12:09

Причиною смерті 8-річної Маргарити Лукашук, яка відпочивала у закладі санаторного типу "Славутич" на Київщині, стало отруєння у цьому таборі.

Про це "Українській правді" повідомив голова Київської обласної держадміністрації Олександр Горган.

"Учора провели розтин, є висновок медексперта. Розтин підтвердив: смерть дитини була зумовлена отруєнням, яке сталось 2 липня у оздоровчому таборі "Славутич", - сказав він.

Голова ОДА відмовився озвучити інші деталі, зазначивши, що судово-медична експертиза відбувалась у рамках кримінального провадження, і висновок долучений до матеріалів справи, тому розголошенню не підлягає. 

Водночас Горган запевнив, що в обладміністрації по цій справі "кипить робота".

"З боку КОДА зараз вживаються усі передбачені законом і можливі заходи стосовно реагування на ситуацію, яка склалася. Правоохоронці розслідувати кримінальне провадження (ч. 1 ст. 325 "порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням" КК України, – ред.)", - сказав Горган.  

Він також додав, що у зв’язку зі смертю дитини піднімалося питання про зміну кваліфікації правопорушення, однак чи прийматимуть таке рішення правоохоронці, йому невідомо.

Як повідомлялося, 3 липня стало відомо про підозру на отруєння 12 дітей у приватному таборі ТОВ "Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу "Славутич" на Київщині, одна дівчинка була в комі.

За даними Держпродспоживчслужби, у госпіталізованої у важкому стані дівчинки попередній діагноз "енцефаліт".   

Водночас, згідно з повідомленням МОЗ, дівчинка була госпіталізована у тяжкому стані "через наявність супутнього захворювання".

Прокуратура Київської області розпочала кримінальне провадження через отруєння 12 дітей у дитячому таборі.

За даними Держпродспоживчслужби, отруєння дітей могло відбутися у результаті вживання йогурту у день закінчення його терміну придатності.

Згодом Держпродспоживчслужба повідомила, що у харчоблоку табору виявили бактерії групи кишкової палички, патогенний стафілокок та патогенну флору.  

12 вересня 8-річна дівчинка, яка перебувала в комі після отруєння у "Славутичі", померла.

ТОВ "Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу "Славутич" раніше належав благодійному фонду "Дорога майбутнього", заснованому коханкою екс-президента Віктора Януковича Любов’ю Полєжай.

Ірина Балачук, УП


powered by lun.ua