У САП відкинули звинувачення НАБУ у розголошенні підозри Демчині

П'ятниця, 14 вересня 2018, 18:51

Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкидає звинувачення у розголошенні матеріалів слідства його фігуранту - першому заступнику голови Служби безпеки Павлу Демчині.

Про це йдеться у повідомленні САП.

"САП рішуче відкидає будь-які звинувачення у розголошенні матеріалів слідства його фігуранту і вимагає від НАБУ, по-перше, фактичних підтверджень чергових голослівних звинувачень, а по-друге, пояснень, чому повідомлення про підозру було складено "зненацька", без будь-яких узгоджень з прокурорами та без виконання у повному обсязі запланованого у справі комплексу слідчих (розшукових) та процесуальних дій", - зазначають у відомстві.

Крім того, у САП заявили, що вдалися до "безпрецедентного кроку – публікуємо на розсуд всіх небайдужих проект повідомлення про підозру першому заступнику Голови СБУ, який дійсно надійшов до САП пізно ввечері у п’ятницю 07.09.2018".

У антикорупційні прокуратурі назвали опублікований документ "завідомо неякісним для створення ілюзії власної опозиційності (НАБУ – УП) до влади, незалежності та незаангажованості".

"За необхідності, пізніше САП готова в деталях пояснити, чому вказаний документ наразі не може бути погоджений прокурором - процесуальним керівником", - додали у САП.

У антикорупційній прокуратурі порівняли звинувачення Національного антикорупційного бюро у розголошенні САП підозри Демчині з інтерв’ю росіян Олександра Петрова і Руслана Боширова, яких Велика Британія звинуватила в отруєнні Сергія Скрипаля та його дочки в Солсбері.

"Ваші (НАБУ – УП) намагання зіграти у цій справі в політичну гру виявилось таким же невдалим, як вчорашня спроба російського ТБ видати двох ГРУшників за любителів англійської готики", - стверджують у САП.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Раніше у НАБУ підтвердили, що готують підозру першому заступнику голови СБУ Павлу Демчині.

Тоді у НАБУ заявили, що були "вимушені вдатися до таких дій, бо відомості, що становлять таємницю слідства, з невідомих для Бюро причин набули розголосу та були отримані службовою особою СБУ, законність дій якої перевіряється детективами під час зазначеного досудового розслідування. За дивним збігом обставин це сталося практично одразу після направлення відповідних процесуальних документів на погодження до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури".

Як повідомлялося, НАБУ розслідує можливе незаконного збагачення і зловживання службовим становищем Павлом Демчиною.   

У березні 2017 року "Слідство.Інфо" повідомило, що Павло Демчина, який очолює Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, офіційно мешкає у відомчому гуртожитку СБУ, хоча його дружина Ольга Воловчук мешкає у розкішному заміському маєтку і володіє елітними автівками.

Після цього у СБУ заявили, що Демчина заперечує цю інформацію і сам звернувся до НАБУ з проханням перевірити такі повідомлення.

"Схеми" опублікували розслідування, в якому йшлось, що Демчина, перебуваючи під слідством НАБУ, придбав позашляховик Range Rover Sport вартістю понад 30 тисяч доларів.

13 вересня Демчина заявив, що йому готують "злочинну" підозру. 

Читайте також: ЗМІ показали таємні статки заступника глави СБУ Демчини

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування