У НАБУ кажуть, що адмінсуд не мав права розглядати позов Розенблата

П'ятниця, 21 вересня 2018, 13:27

Національне антикорупційне бюро заявляє, що адміністративний суд перевищив свої повноваження, коли вирішив, що бюро прослуховувало нардепа Борислава Розенблата незаконно, і буде оскаржувати це рішення.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Оцінка доказів в кримінальному судочинстві не є компетенцією адміністративного суду. Окружний адміністративний суд Києва... перевищив свої повноваження", - йдеться в повідомленні.

У НАБУ переконанні, що адмінсуд "діяв всупереч Кодексу адміністративного судочинства та КПК України".

"Національне бюро не згодне з таким рішенням ОАСК і планує його оскаржити. Апеляційна скарга буде подана після ознайомлення з повним текстом документа, який на момент цієї публікації до НАБУ не надходив", - повідомили у прес-службі.

У відомстві додали, що за законом оцінку доказів у кримінальному провадженні на стадії судового слідства може здійснювати лише суд, який розглядає справу по суті.

А тому "рішення ОАСК …не є обов’язковим для суду, який буде вирішувати питання про допустимість доказів у порядку кримінального судочинства".

Разом з тим у НАБУ наголосили, що якщо рішення адмінсуду набуде законної сили, то створить "серйозні перепони у боротьбі з політичною корупцією в країні".

"Збір доказів стосовно дій народних депутатів для притягнення їх до кримінальної відповідальності буде заблоковано, як на даний час самими народними депутатами заблоковано процес скасування депутатської недоторканості", - йдеться в повідомленні.

У НАБУ заявляють, що під час розслідування "бурштинової справи" детектив бюро проводив санкціоновані оперативно-розшукові заходи стосовно учасників злочинної групи, діяльність якої була спрямована на отримання хабарів в особливо великих розмірах. І під час цих заходів зафіксував факт вчинення корупційного злочину, в тому числі нардепами.

"При цьому безпосередньо стосовно народних депутатів оперативно-розшукові заходи та негласні слідчі дії до надання Верховною Радою згоди на їх притягнення до кримінальної відповідальності детективами НАБУ не здійснювалися", - відзначили в НАБУ.

У бюро також нагадали, що розслідування "бурштинової справи" завершили ще в лютому 2018 року. Тоді ж прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури визнали зібрані докази достатніми та доручили НАБУ відкрити підозрюваним матеріали справи для ознайомлення.

"Цей процес завершено на початку серпня, після чого детективи НАБУ склали обвинувальний акт, який скерували прокурорам САП 20 серпня для вручення підозрюваним та подальшого скерування до суду. Наразі в НАБУ відсутня інформація про причини, через які обвинувальний акт й досі не вручений підозрюваним", - підсумували в НАБУ.

Як повідомлялося, 20 вересня Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов Розенблата до НАБУ та Генпрокуратури про визнання протиправними їх дій при проведенні оперативно-розшукових заходів. 

Антикорупційні органи заявляли, що Борислав Розенблат і депутат від "Народного фронту" Максим Поляков вимагали хабар від компанії-нерезидента за видобуток бурштину в Україні.

Зокрема Розенблата звинувачують у тому, що він отримав 200 тисяч доларів за вплив на рішення чиновників Держслужби геології і надр та місцевої влади про надання ТОВ "Укртехдобич" спецдозволів на користування надрами.

Самі нардепи заперечують причетність до злочину.

Слідчі опублікували аудіо- та відеозаписи, на яких Розенблат спілкується з учасниками схеми. На кількох ідеться про підписання законопроектів №5436 і №5437, які пропонують зміни до Податкового та Митного кодексів щодо оподаткування видобутку бурштину та звільнення від податків осіб, які ввозять в Україну обладнання для промислового видобутку бурштину.

Спецоперацію щодо Розенблата й Полякова антикорупційні правоохоронні органи провели за участю агента НАБУ на прізвисько "Катерина".

Читайте також "Ім'я Розенблата, або Доторканний Борислав не сміється"

Українська правда
powered by lun.ua