Фігурант справи "тітушок" Чемес уклав угоду зі слідством

Понеділок, 3 вересня 2018, 20:30
Громадське

Один з обвинувачених у справі про викрадення і катування майданівців у січні-лютому 2014 року — Сергій Чемес — уклав угоду зі слідством і визнав себе винуватим за всіма статтями, які йому інкримінують.

Про це повідомляє "Громадське".

"Йдеться про пособництво у викраденні, катуванні майданівців, перешкоджанні мирним зібранням, а також хуліганство. Чемесу загрожувало до 10 років позбавлення волі", - зазначає видання.

Чемеса засудили до 3 років і 3 місяців позбавлення волі.

Йому зарахують термін, відбутий ним в ізоляторі тимчасового тримання. Крім того, на нього розповсюдиться так званий закон Савченко (1 рік за два).

Відповідно, загалом Чемес відбуде під вартою близько 2 місяців.

У прокуратурі розповіли, що чоловік відразу після затримання активно співпрацював зі слідством, давав викривальні покази проти інших фігурантів справи "тітушок".

Зокрема, його покази стали вагомими для встановлення вини Крисіна, Сєрова, Чередника і Хачатряна.

Крім того, у прокуратурі зазначили, що Чемес "безпосередньо не здійснював насильницьких дій стосовно Іваненка та не застосовував зброї до Веремія, а тримав його, поки не підбігли інші "тітушки".

Чемес раніше не був судимим та має на утриманні трьох неповнолітніх дітей.

Укладена угода зобов'язує його надалі співпрацювати зі слідством і надавати викривальні покази.

Під час засідання до Чемеса звернулись потерпілі — Світлана Кирилаш та Катерина Веремій і попросили його "усвідомити тяжкість скоєного злочину, більше так не чинити та співпрацювати зі слідством".

За даними слідства, Сергій Чемес працював у охоронній фірмі Юрія Крисіна "П'ятий регіон".

У справі щодо Юрія Крисіна оголошена перерва до 12 вересня.

Його захисники звернулися до суду із заявою, щодо слухання справи від початку з підготовчого засідання.

Тепер Крисін - єдиний обвинувачений у справі.

Як повідомлялося, Крисін вже давно затягує розгляд своєї справи. Наприклад, 29 травня судове засідання відклали, оскільки підозрюваний відмовився залишити свою камеру в СІЗО і взяти участь у слуханні.

Раніше суд дав Крисіну п'ять років реального строку як співучаснику вбивства журналіста В'ячеслава Веремія.

Крисін також фігурує у справі про переслідування майданівців так званими "тітушками" під час Революції гідності. Крисіна звинувачують в тому, що він координував напад на активістів у центрі Києва, а також викрадення і катування людей.

Веремія вбили біля Михайлівської площі в Києві у ніч із 18 на 19 лютого 2014 року, у розпал сутичок із "майданівцями". За версією слідства, безпосереднє вбивство журналіста здійснив житель Горлівки (Донецька область) Джалал Алієв.

powered by lun.ua