Полторак припускає, що на арсеналі під Ічнею заклали вибухівку

Середа, 10 жовтня 2018, 11:35

Міністр оборони Степан Полторак припускає, що хтось заклав боєприпаси для підриву сховищ на 6-му арсеналі зброї поблизу Ічні.

Про це він заявив на засіданні Кабінету міністрів.

За його даними, перший вибух стався у ніч на 9 жовтня о 3:20, "одночасно, одразу на трьох сховищах, а о 3:45 відбулося ще 6 вибухів на різних сховищах, по всьому периметру, практично в усіх кутках і в центрі".

"На наш погляд, це відбувалося, щоб не дати нам можливість ефективно боротися з подією і локалізувати розповсюдження підривів снарядів і боєприпасів", – сказав міністр.

"Що відбулося? Спочатку був характерний хлопок і зарево, потім два хлопки – і вже вибух боєприпаса. На наш погляд, це свідчить про те, що імовірно, що була закладка боєприпасу для підриву наших сховищ", – заявив Полторак.

Він пояснив: "Чому не вдалося зберегти? Я думаю, тому що недостатньо було обладнання периметру".

"Друга позиція: ми надійно можемо берегти наші запаси тоді, коли ми побудуємо закриті залізобетонні конструкції, які надійно забезпечать охорону. Тому що коли є відкритий боєприпаси на ґрунті, його зберегти від диверсійної групи чи навіть недбалості неможливо" – додав міністр.

Він повідомив, що саме на цей арсенал цього року було виділено 13 мільйонів гривень, профінансовано 9,6 мільйонів.

Готовність здачі сучасного периметру цього арсеналу – кінець 2018 року. Крім батальйону охорони, там функціонувала кінологічна служба, було встановлено засоби радіоелектронної боротьби для захисту від безпілотників, зазначив Полторак.

"Проводилася робота з обладнання місць зберігання зброї", – зазначив міністр оборони.

"На час вибуху на кожному посту було по 2 людини: один боєць ЗСУ і один представників ВОХРа, також була варта – начальник варти, його помічник, розвідний і резерв у 10 осіб По периметру на відстані до 3-х кілометрів перебували 12 осіб у різних видах нарядів: у засідці, в патрулі, в секретах… ", – сказав він.

"На цьому арсеналі лише за останній місяць двічі проходили навчання з безпеки: міжвідомче і Міністерства оборони, коли перевіряли охорону. За підсумками першої перевірки було звільнено начальника цієї бази", – повідомив Полторак.  

Олена Рощенко, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування