Російські тюремники не пускають Фейгіна до Сущенка

783 перегляди
Середа, 3 жовтня 2018, 12:00

Громадський захисник українського політв'язня в РФ журналіста Романа Сущенка Марк Фейгін повідомив, що двічі не зміг потрапити до свого підзахисного.

Про це він повідомляє у Твіттері в середу.

"Отже, тільки що мене не пустили до Романа Сущенка, хоча я був першим у черзі, під приводом, що вирок набув чинності, а я будучи захисником по ст.49 КПК не можу відвідувати тепер Сущенка. Саме для цього і позбавляли мене статусу, щоб почати тиснути на Романа у в'язниці", – заявив Фейгін.

Він підкреслив, що влада зобов'язана пускати його до Сущенка, оскільки адвокат є представником Сущенка в ЄСПЛ, і як засудженого може його відвідувати згідно зі ст. 6, 34 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, ст. 46, ч.1 ст. 48, ч.2 ст. 45, ч.4 ст. 15, ч.1 ст. 17 Конституції РФ, частиною 3 ст. 47 КПК РФ.

"Незважаючи ні на що, у Романа Сущенка є незалежний адвокат і проблему мого недопуску ми, так чи інакше, вирішимо", – запевнив Фейгін.

Крім того, за його словами, через недопуск до Сущенка в СІЗО "Лефортово" підвисає питання про побачення журналіста з сім'єю.

"Є лише усна домовленість з в'язницею про це, ніяких паперів про дату і час немає. А в понеділок Романа Сущенка вже можуть відправити на етап", - зазначає адвокат.

Напередодні Фейгіна так само не пустили до Сущенка.

12 вересня Верховний суд Росії визнав законним вирок українському журналісту Роману Сущенку.

Він заявив, що розраховує на обмін.

Громадський захисник журналіста Марк Фейгін у свою чергу заявив, що Сущенко готовий просити про помилування.

Власного кореспондента "Укрінформу" у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року, у Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

У квітні 2018 року Фейгіна позбавили статусу адвоката у РФ.

4 червня 2018 року Московський міський суд визнав українського журналіста винним у шпигунстві і призначив покарання у вигляді 12 років колонії суворого режиму.

Сущенко провину не визнав.

За інформацією російських ЗМІ, журналіста засудили нібито за спробу з'ясувати можливість нового наступу бойовиків "ДНР" на Маріуполь.

У ФСБ Росії стверджували, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. В ГУР МОУ заперечили це.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua