Муженка і Полторака кличуть на публічний звіт через Ічню

Вівторок, 9 жовтня 2018, 17:04

Голова комітет Верховної Ради з нацбезпеки та оборони Сергій Пашинський запросив керівників Міноборони і Генштабу для публічного звіту.

Про це він написав своїй сторінці у Facebook.

"Сьогодні МО має не факт-чекінгом фоток займатися, а чесно звітувати перед людьми про те, чому сьогоднішні вибухи і втрата боєприпасів стали можливими, хто відповів за минулі диверсії і які заходи із визначених РНБО були впроваджені", - написав він.

"Відтак, запрошую керівників Міністерства оборони та Генштабу для відкритого публічного звіту на засідання Комітету з питань безпеки та оборони", - додав Пашинський.

Раніше у вівторок голова парламентського комітету Сергій Пашинський у Facebook заявив, що понад рік тому комітет Верховної Ради з нацбезпеки та оборони рекомендував терміново виділити кошти на спеціальні сховища для боєприпасів на складі в Ічні Чернігівської області, але це так і не було зроблено.  

Згодом видання MIL.IN.UA, оприлюднило посилання на російський сайт, на якому розміщена фотографія, якою Пашинський проілюстрував свій пост у Facebook щодо перевірки складу в Ічні рік тому.

10 жовтня 2017 року військова прокуратура заявила, що виявила порушення використання бюджетних коштів під час облаштування арсеналу боєприпасів у місті Ічня Чернігівської області.

Вночі поблизу смт Дружба в Чернігівській області сталися вибухи боєприпасів, пожежею охоплено близько 682,6 га арсеналу Міністерства оборони, з яких 402 га – технічна територія.

"Про пожежу поблизу селища Дружба Ічнянського району, на території складських приміщень  в/ч А1479 Збройних Сил України стало відомо близько 4 ранку", – зазначає МВС.

Підрозділи ДСНС та Національної поліції відразу почали роботу з евакуації населення.

З зони можливого ураження евакуйовано близько 10 тисяч осіб.

Через вибухи боєприпасів рух кількома дорогами державного значення закрито.

На місце подій вилетів прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Президент Петро Порошенко зібрав нараду силовиків.

За фактами вибухів на території 6 арсеналу Міністерства оборони на Чернігівщині Військова прокуратура почала провадження щодо недбалого ставлення до військової служби.

У Міноборони не виключають диверсію.

Читайте також: На пороховій бочці. Коли й чому в Україні вибухали армійські склади

Олександр Шумілін, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування