Лещенко розповів, для чого Банкова через суд очорняє його і Ситника

Середа, 12 грудня 2018, 15:54

Нардеп Сергій Лещенко назвав абсурдним рішення Окружного адмінсуду Києва про протиправність його дій і директора НАБУ Артема Ситника щодо розголошення інформації щодо Пола Манафорта.

Про це він написав у своєму блозі на "Українській правді".

"Позов подавав Борислав Розенблат, який під слідством НАБУ, а рішення ухвалював суд, підконтрольний Павлу Вовку, який теж перебуває під слідством НАБУ", - написав він, додавши, що суд контролюється оточенням Порошенка.

"На перший погляд, такий абсурд можна коментувати лише анекдотом. Адже, якщо і було порушення закону (тобто втручання у вибори США), то розслідувати це мають американські правоохоронні органи, а не Окружний адміністративний суд міста Києва", - додав нардеп.

За словами Лещенка, таке рішення наслідує три мети.

"Перше – щоб використати його проти керівника НАБУ Артема Ситника в рамках аудиту. Визнання "протиправними" дій Ситника допоможе кишеньковим аудиторам винести рішення про його звільнення", - написав він.

"Друге – визнання дій Ситника "протиправними" стосується американських виборів, і в такий спосіб сценаристи з Банкової намагатимуться погасити негатив від звільнення Ситника серед дипломатів", - додав Лещенко.

Третьою причиною, за словами нардепа, є намагання Порошенка в такий спосіб заслужити додаткову лояльність в адміністрації президента США Дональда Трампа, аби "та закрила очі на можливі порушення в ході виборів президента та застосування адміністративного ресурсу, щоб правлячі корупціонери зберегли владу".

"Безглузде по своїй суті, але політично мотивоване рішення ще не набуло законної сили та буде оскаржене", - додав Лещенко.

Як відомо, Окружний адмінсуд Києва 11 грудня визнав протиправними дії директора НАБУ Артема Ситника і нардепа Сергія Лещенка щодо розголошення інформації щодо Пола Манафорта.

Зокрема суд визнав протиправними дії Ситника і Лещенка щодо розповсюдження інформації про наявність прізвища та підписів Манафорта в списках "чорної бухгалтерії Партії регіонів" в матеріалах досудового розслідування.

Це за версією суду мало наслідком втручання у виборчі процеси США 2016 року та завдало шкоди інтересам держави Україна.

Розгляд справи тривав з жовтня 2017 року. 11 грудня суд позов Розенблата задовольнив  частково.

У червні 2016 року Манафорт очолив виборчий штаб Трампа і взяв участь у зустрічі Дональда Трампа-молодшого з російською юристкою Наталією Весельницькою. Всередині серпня того ж року Пол Манафорт залишив посаду після того, як стали відомі подробиці його ділових і політичних зв’язків з екс-президентом України Віктором Януковичем.

31 травня 2016 року народний депутат Сергій Лещенко оприлюднив дані, що свідчать про виділення Партією регіонів великих сум на діяльність партії "Наша Україна" і Комуністичної партії, а також для роботи Центральної виборчої комісії в 2012 році.

У документах також був американський лобіст і політтехнолог Пол Манафорт, який був вимушений піти з передвиборчого штабу кандидата в президенти США Дональда Трампа через скандал з "чорною бухгалтерією".

Читайте також: "Рукописи не горять. Чорна бухгалтерія Партії регіонів: прізвища, дати, суми"

Також Лещенко у статті "Манафорт і Янукович відмивали гроші через Киргизстан" розповів, що Партія регіонів оплачувала послуги політтехнолога Манафорта з використанням офшорних юрисдикцій і банків сумнівної репутації.

Українська правда


powered by lun.ua