Кирил закликав предстоятелів помісних церков зупинити "розкольників" в Україні

Четвер, 20 грудня 2018, 15:37

Патріарх Московський Кирил звернувся з посланням до предстоятелів помісних православних церков із закликом не визнавати результати об'єднавчого собору у Києві та зупинити "руйнівні для Православ'я дії".

Відповідне звернення опубліковано на сайті Російської православної церкви.

Він висловив здивування, чому "голос багатомільйонної канонічної Церкви в Україні" залишатися не почутим і висловив переконання, що в Україні проявляється "глибока розбіжність предстоятеля та ієрархів Константинопольської Церкви з православною канонічною традицією і святоотецькою еклезіологією".

"Настає час, коли подальше мовчання вже неможливе, бо те, що відбувається на наших очах, – виклик усьому православному світу. Немає сумнівів, що український сценарій в майбутньому може бути реалізований по відношенню до будь-якої іншої Помісної Церкви", - заявив російський патріарх.

Кирил звернувся до предстоятелів помісних православних церков із закликом не визнавати результати "незаконного зборища розкольників", яке відбулося в Києві, а також "підняти свій авторитетний голос і в міру сил зробити все можливе, щоб зупинити руйнівні для Православ’я дії".

"Закликаю Вас і всю повноту (вашої) Найсвятішої Церкви не визнавати новостворену псевдоцерковну структуру і не вступати з нею в спілкування", – написав він.

Також патріарх закликав молитися за УПЦ МП.

Зазначається, що послання були направлені Блаженнішому Папі і Патріарху Олександрійському Феодору II, Блаженнішому Патріарху Антіохійському Іоанну X, Блаженнішому Патріарху Єрусалимському Феофілу III, Святішому і Блаженнішому Католикосу-Патріарху всієї Грузії Ілії II, Святішому Патріарху Сербському Іринею, Блаженнішому Патріарху Румунському Даниїлу.

А також Святішому Патріарху Болгарському Неофіту, Блаженнішому Архієпископу Кіпрському Хризостому II, Блаженнішому Архієпископу Афінському і всієї Еллади Ієроніму II, Блаженнішому Архієпископу Тірани і всієї Албанії Анастасію, Блаженнішому Митрополиту Варшавському і всієї Польщі Саві, Блаженнішому Митрополиту Чеських земель і Словаччини Ростиславу, Блаженнішому Митрополиту всієї Америки і Канади Тихону.

Як повідомлялося, 20 грудня Верховна Рада проголосувала за проект закону №5309 згідно з яким Українська православна церква Московського патріархату має змінити назву і вказати свою приналежність до Росії.

У цей день під парламентом зібрались на мітинг-молебень понад тисяча представників Української православної церкви Московського патріархату, які протестували проти перейменування.

У листопаді предстоятель УПЦ КП Філарет заявив, Київський патріархат звернеться до Верховної Ради з проханням ухвалити закон про зміну назви Української православної церкви (Московського патріархату) на "Російську православну церкву" в Україні.

Раніше новообраний предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що після Об'єднавчого собору митрополит Онуфрій буде тільки митрополитом Російської православної церкви в Україні.

15 грудня Об'єднавчий собор обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) на пост предстоятеля єдиної Православної церкви України.

Президент Петро Порошенко представив його як митрополита Київського і всієї України.

Також після обрання нового глави УПЦ глава УПЦ МП Онуфрій офіційно втратив титул митрополита Київського.

Після обрання Епіфаній закликав архієреїв та вірян приєднатися до новоствореної церкви.

Читайте також:

Митрополит Київський Епіфаній. Як в Україні з'явилася автокефальна Церква

Українська правда


powered by lun.ua