Матіос заступився за Гриценка у справі про розкрадання коштів армії

10029 переглядів
Четвер, 20 грудня 2018, 17:10

Поки не буде результатів експертиз у кримінальній справі про розкрадання коштів в армії, зокрема під час керівництва Міноборони Анатолієм Гриценком, законних підстав, говорити про будь-які ознаки злочину, немає.

Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос в інтерв'ю LIGA.net.

За словами Матіоса, будь-яка тимчасова слідча комісія, в тому числі ТСК Верховної ради, яка займається з'ясуванням обставин розкрадань в армії - це "елемент примітивної політичної вендети".

Військовий прокурор вважає, що Верховна Рада, не має права втручатися в розслідування, тому він відмовив надати інформацію ТСК і секретарю комітету з нацбезпеки Верховної Ради Івану Виннику.

"Це зібрання для струсу нижніх шарів атмосфери. Я не відмовив, а нагадав нардепам, що жоден орган, в тому числі Верховна Рада, не має права втручатися в розслідування", - сказав Матіос.

На питання про те, чи створили ТСК для того, щоб дискредитувати Гриценко, Матіос відповів, що не розуміє мотиву створення комісії.

"Ті, хто знає про мої стосунки з Гриценко, напевно голосно регочуть. Але, я все одно не розумію мотиву її створення. Якщо нардепам потрібно зайняти час, то нехай створюють", - відповів він.

Коментуючи слова Винника про те, що за часів міністерства Гриценко був надлишковий експорт військової техніки, Матіос сказав, що експорт зброї був завжди, а політичні заяви не тягнуть юридичних наслідків, на відміну від слідчих і прокурорів.

За його словами, зараз правоохоронці розслідують доведення боєздатності держави до руйнування, казенне відчуження військового майна і так далі.

"За рік-два не можна осягнути і знайти докази того, що відбулося за 28 років. Зараз триває експертиза у цій кримінальній справі. Говорити про ознаки злочину в діях будь-яких посадових осіб, які займали крісла в Міноборони раніше, зараз немає законних підстав", - пояснив він.

Також Матіос додав, що інститут за рік проводить більше мільйона експертиз зі штатом у триста співробітників і якщо державі дуже потрібно прискорити процес, то потрібно збільшити штат, а не говорити про затягування їх бпроведення.

Гриценко в 2005-2007 роках займав пост міністра оборони в уряді Віктора Януковича, Юлії Тимошенко і Юрія Єханурова.

У 2007 році він пішов у політику, в 2019 році Гриценко втретє планує балотуватися на пост президента.

Читайте також:

"Гриценко і його команда. Хто допомагає лідеру "Громадянської позиції" йти на вибори"

"Чумацький шлях. Як Гриценко змінює свій виборчий штаб"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua