Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

У Венесуелу приїхали найманці з "ПВК Вагнера" для охорони Мадуро – Reuters

П'ятниця, 25 січня 2019, 20:00
У Венесуелу приїхали найманці з ПВК Вагнера для охорони Мадуро – Reuters

На тлі протестів у Венесуелі до країни прибули російські найманці з "ПВК Вагнера" для охорони президента Ніколаса Мадуро.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на три джерела.

Одне з джерел, наближене до "ПВК Вагнера" розповіло, що вперше російські найманці приїхали у Венесуелу перед президентськими виборами у травні 2018 року, а нова група була "нещодавно".

"Євгеній Шабаєв, лідер місцевого відділу воєнізованої козацької групи із зв'язками з російськими військовими підрядниками, заявив, що чув, що кількість російських підрядників у Венесуелі може становити близько 400 осіб", - пише агентство.

Водночас інші джерела Reuters говорять, що у країні перебувають невеликі групи російських найманців.

Міністерство оборони Росії та міністерство інформації Венесуели не відповіли на прохання про коментарі щодо підрядників. Водночас прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Песков заявив: "Ми не маємо такої інформації".

Нагадаємо:

 • Ніколас Мадуро очолював Венесуелу з весни 2013 року.
 • У травні 2018 року його переобрали на посаду президента, хоча опозиція заявляла про масові порушення на виборах і не визнала їхній результат.
 • 21 січня у Венесуелі група військових здійснила спробу усунути Мадуро від влади. 
 • 23 січня спікер Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим виконувачем обов'язків президента країни перед тисячами демонстрантів.
 • Президент США Дональд Трамп підтримав вйого.
 • Після цього Мадуро заявив, що країна розриває дипломатичні відносини із США. Гуайдо ж заявив, що країна зберігає дипломатичні відносини з усіма державами.
 • Євросоюз, Канада та низка інших країн висловили підтримку парламенту Венесуели на чолі з лідером опозиції Хуаном Гуайдо.
 • МЗС Росії звинуватило Вашингтон у спробі "провернути в Венесуелі апробовані сценарії зміни неугодних урядів" і не виключило збройне втручання ззовні.

  "Екстремістськи налаштовані противники законного уряду Венесуели, зазнавши невдачі в спробах змістити Мадуро, в тому числі шляхом його фізичного усунення, обрали максимально конфронтаційний сценарій протистояння", – заявило МЗС РФ.

  Там закликали венесуельську опозицію "не ставати пішаками в чужій шаховій грі" і вести діалог із Мадуро.

Марія Думанська, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: