Криза у Венесуелі: Лукашенко висловив підтримку Мадуро

Субота, 26 січня 2019, 04:26

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що "категорично не підтримує зовнішнє втручання у внутрішні справи суверенної держави" та висловив підтримку президенту Венесуели Ніколасу Мадуро.

Про це повідомляє прес-служба білоруського президента, передає "Інтерфакс-Україна".

"Категорично не підтримуємо будь-яке зовнішній втручання у внутрішні справи суверенної держави, в тому числі спрямоване на дестабілізацію ситуації в країні", - заявив Лукашенко у ході телефонної розмови з Мадуро.

За його словами, білоруська сторона ретельно відстежує ситуацію в Венесуелі і співпереживає через чергове зростання напруги.

"Білорусь послідовно виступає за мирне врегулювання внутрішньої ситуації у Венесуелі виключно в рамках правового поля і конституції країни", - підкреслив Лукашенко.

  • 23 січня спікер Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим виконувачем обов'язків президента країни перед тисячами демонстрантів.
  • Президент США Дональд Трамп підтримав його.
  • Після цього Мадуро заявив, що країна розриває дипломатичні відносини із США. Гуайдо ж заявив, що країна зберігає дипломатичні відносини з усіма державами.
  • Євросоюз, Канада та низка інших країн висловили підтримку парламенту Венесуели на чолі з лідером опозиції Хуаном Гуайдо.
  • МЗС Росії звинуватило Вашингтон у спробі "провернути в Венесуелі апробовані сценарії зміни неугодних урядів" і не виключило збройне втручання ззовні.
  • "Екстремістськи налаштовані противники законного уряду Венесуели, зазнавши невдачі в спробах змістити Мадуро, в тому числі шляхом його фізичного усунення, обрали максимально конфронтаційний сценарій протистояння", – заявило МЗС РФ.
  • Там закликали венесуельську опозицію "не ставати пішаками в чужій шаховій грі" і вести діалог із Мадуро.
  • Пізніше Reuters з посиланням на джерела повідомило, що на тлі протестів у Венесуелі до країни прибули російські найманці з "ЧВК Вагнер" для охорони президента Ніколаса Мадуро.