Новини дня: Путін готовий захищати вірян в Україні, Аласанію відправили у відставку

Четвер, 31 січня 2019, 21:12

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія готова захищати права вірян в Україні, Зеленський очолив президентський рейтинг, Україна не контролює використання понад 80% земель державної власності, – новини, які були актуальні 31 січня.

Про церкву і Росію

Президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія залишає за собою право реагувати в разі загрози порушення права на свободу віросповідання в сусідніх країнах.

Предстоятель Російської православної церкви Кирил сподівається зустрітися з віруючими та єпископатом УПЦ Московського патріархату у Києво-Печерській лаврі.

Про вибори

Кандидат у президенти України Анатолій Гриценко подав до суду на Центральну виборчу комісію, бо він вважає протизаконною вимогу працювати з Державним реєстром виборців виключно в будівлі ЦВК.

Володимир Зеленський вперше очолив президентський рейтинг – його підтримують 19% тих, хто планує голосувати. Друга у списку Тимошенко, а за нею йде Порошенко. Про це свідчить опитування соціологічної групи "Рейтинг", проведене в січні 2019 року.

Водночас Зеленський додав до переліку рухомого майна в своїй декларації за 2017 рік автомобіль дружини Олени BMW X5 2011 випуску. Крім того він вказав, що володіє акціями кіпрської компанії Green Family LTD, яка займається кінобізнезом в Росії.

Президент Петро Порошенко і голова партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко є лідерами за агітаційною активністю в січні. Про це повідомляє Громадянська мережа ОПОРА.

Про суспільне мовлення

Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України відправила у відставку Зураба Аласанію з посади голови правління Суспільного мовлення. Про причини такого рішення поки що не повідомляють. Виконувати обов’язки Аласанії буде член правління НСТУ, відповідальний за діяльність з оптимізації центральної та регіональної структури Микола Чернотицький.

Про землю

Україна не контролює використання понад 80% земель державної власності. Із 10,5 млн га державних сільгоспземель лише 1,4 млн га офіційно здаються в оренду, а з них лише 0,1 млн га – за ринковими ставками через аукціони.

Про Венесуелу

Європарламент визнав лідера опозиції у Венесуелі Хуана Гуайдо законним тимчасовим президентом згідно з Конституцією.

Українська правда


powered by lun.ua