Труханов у 2017 році анулював свій російський паспорт через суд

Четвер, 14 лютого 2019, 17:49
Труханов у 2017 році анулював свій російський паспорт через суд

Міський голова Одеси Геннадій Труханов у 2017 році через російський суд анулював свій паспорт громадянина РФ.

Відповідне рішення 13 вересня 2017 року ухвалив Сергієво-Посадський міський суд Московської області.

Він, за позовом самого Труханова, визнав незаконними рішення про видачу йому російських паспортів та недійсними самі документи.

Мер Одеси заявив суду, що має громадянство України і нібито ніколи не звертався за російським.

Він каже, що про свій паспорт РФ дізнався з мережі Інтернет, ініціював перевірку, і виявив, що на його ім’я був виданий паспорт, який пізніше двічі замінювали.

Російське МВС визнало, що перший документ Труханову видали безпідставно, а отже, й усі наступні процедури не були законними.

"Наявність паспорта громадянина РФ порушує права і законні інтереси Труханова Г.Л., як громадянина України, що займає пост мера Одеси", – наполягав представник чиновника.

Суд встановив, що паспорт Труханову видали на основі паспорта СРСР, при цьому громадянином Росії він не є, на її території не зареєстрований.

 
скріншот частини рішення російського суду
 
СКРІНШОТ ЧАСТИНИ РІШЕННЯ РОСІЙСЬКОГО СУДУ
 
скріншот частини рішення російського суду

Як пише "Думская", раніше під час засідання суду за обвинуваченням Труханова прокурор повідомив, що людині, чиї паспортні дані збігаються із даними одеського мера, видавали паспорти у Росії, і що документи були анульовані через порушення процедури.

Перший свій паспорт Труханов отримав у 2002 році в Дагестані, другий – у 2003-му у місті Сергієв Посад Московської області. У 2011-му він звернувся з проханням замінити перший документ в зв'язку з досягненням 45 років.

"Чи є однією особою ці громадяни – мер Одеси, людина, яка отримала паспорт у 2002-му, і людина, що стала громадянином РФ в 2003-му, – ми стверджувати зі стовідсотковою впевненістю, звичайно, не можемо, але всі їхні дані повністю збігаються. І ми вважаємо, що це не просто збіг", – заявив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Читайте також:

Труханова заштормило. У яких справах НАБУ фігурує мер Одеси

Кругова порука по-одеськи. Як і за що судили Труханова

"Урки". Як Одеса перетворюється на "кримінальну республіку"

Нагадаємо:

  • Раніше прокуратура заявляла, що у Труханова може бути паспорт РФ з 2002 року та паспорт громадянина Греції з 2011 року.
  • Пізніше журналісти публікували докази того, що мер Одеси має чи, принаймні, мав російський паспорт.
  • Згідно із журналістськими розслідуваннями, Труханов має російський паспорт і володіє будівельною компанією РОСТ через офшорні компанії на Віргінських островах.
  • Труханов стверджував, що в нього є лише громадянство України.
  • Мера Одеси Геннадія Труханова, кількох посадовців міськради та підприємців звинувачують у заволодінні 185 млн грн з місцевого бюджету через купівлю будівлі збанкрутілого заводу "Краян" за завищеною вартістю.
  • На початку жовтня 2018 року справу Труханова передали до Малиновського райсуду Одеси.
  • Активісти "Центру протидії корупції" вважають, що суд поспішно розглядає справу Труханова, нібито, щоб врятувати його від Антикорупційного суду.

Соня Лукашова, для УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування