Труханов ховався за кордоном від слідства – прокурори

Четвер, 15 лютого 2018, 11:13
Труханов ховався за кордоном від слідства – прокурори

Перебуваючи майже 2 місяці за кордоном, мер Одеси Геннадій Труханов переховувався від вручення йому підозри.

Про це в четвер під час засідання щодо обрання міському голові запобіжного заходу в Солом'янському райсуді Києва сказав представник сторони обвинувачення.

Прокурор наголосив на ризиках втечі та впливу на слідство у разі відпущення Труханова на волю.

Він повідомив, що для цього у Труханова, ймовірно, є паспорт РФ, виданий у 2002 році, ідентифікаційний код в РФ, і паспорт Греції від 2011 року.

Також, за словами прокурора, Труханов має можливість перебувати і нормально існувати за кордоном, адже в нього є закордонний паспорт та відповідне майно.

За його словами, слідство має підтвердження, що в одній з телефонних розмов Труханов каже, що йому на днях мають вручити підозру НАБУ, і одразу на наступний день, 19 грудня, їде за кордон.

Так, каже прокурор, з 19 по 23 грудня Труханов перебував нібито у відрядженні в Туреччині, з 26 грудня до 21 січня - відпустки, з 22 до 25 січня – Греція, з 26 до 28 січня - Швейцарія, з 29 січня до 11 лютого – знову відпустка і з 12 до 14 лютого – так зване відрядження до Чехії.

За його словами, останнє "відрядження" перерване з невідомих слідству причин і виглядає дуже підозріло.

Прокурор розповів, що слідство отримало з одеської мерії цікаву інформацію щодо відрядження Труханова до Чехії. Там кажуть, що воно було оформлено усно та без відповідних документів, які б обґрунтовували її необхідність, а запрошення з чеської сторони надійшло на день пізніше від початку візиту.

Крім того, за його словами, наближена до Труханова особа Євген Григорович 7 лютого просив такого собі Ігоря Чижевського терміново оформити меру Одеси відрядження до Чехії.

Як відомо, у четвер Солом'янський райсуд Києва розглядає обрання запобіжного заходу для мера Одеси Геннадія Труханова.

13 лютого у НАБУ підтвердили оголошення підозри меру Одеси Геннадію Труханову та 3 посадовцям мерії Одеси за статтею про привласнення майна.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура просить суд арештувати Геннадія Труханова з альтернативою застави в сумі 50 мільйонів гривень.

14 лютого Труханова затримали в столичному аеропорту "Бориспіль" і вручили підозру. 

Також у "Борисполі" затримали заступника мера Одеси Павла Вугельмана.

Труханов був відсутній в Одесі понад 1,5 місяці – з 26 грудня 2017 року, коли почалася його чергова відпустка.

Це пов'язували із активізацією роботи НАБУ у справі про купівлю приміщень заводу "Краян" за завищеними цінами під потреби міської влади.

На думку слідства, розмір шкоди, завданої державі у результаті злочинної схеми – 185 мільйонів гривень.

Читайте також: Труханова заштормило. У яких справах НАБУ фігурує мер Одеси

Євген Кізілов, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування