Сенат схвалив запропоновану Трампом кандидатуру на пост глави Мін'юсту США

П'ятниця, 15 лютого 2019, 05:17

Сенат США затвердив на пост генерального прокурора США Вільяма Барра, якого на цю посаду висунув президент Дональд Трамп.

Про це повідомила офіційний представник Білого дому Сара Сандерс в Twitter.

Таким чином, як пише The New York Times, Сенат передав нагляд за розслідуванням російського втручання у вибори в США в 2016 році і зв'язків Трампа з росіянами в руки досвідченого юриста-республіканця, відомого своїми широкими поглядами на президентську владу.

Барр замінив на посаді генерального прокурора США Джеффа Сешнса, який втратив довіру президента, після того, як самоусунувся від нагляду за розслідуванням щодо Трампа, яке веде спеціальний прокурор Роберт Мюллер.

Представники демократичної партії раніше заявляли про сумніви у здатності нового глави Мін'юсту справедливо ставитися до розслідування Мюллера, оскільки Барр заявляв, що спеціальний прокурор не повинен розглядати рішення Трампа звільнити директора ФБР Джеймса Комі як спробу перешкоджати правосуддю.

Нагадуємо:

  • Американські спецслужби прийшли до висновку, що Росія втрутилася в президентську гонку 2016 року, намагаючись обернути результати виборів на користь Трампа. Росія заперечує втручання у вибори.
  • У листопаді адвокати Білого дому надали Мюллеру письмові відповіді Трампа на питання про втручання РФ у американські вибори 2016 року.
  • Трамп повідомив, що відповіді на питання Мюллера давав особисто.
  • Пізніше адвокати Трампа заявили, що президент США більше не буде відповідати на додаткові питання в процесі розслідування про втручання РФ у американські вибори 2016 року.
  • The New York Times, посилаючись на інформацію з документів, представлених в Конгрес США і дані суду і звинувачення, пов'язані з розслідуванням можливого втручання іноземців у вибори, порахувала, що під час президентської кампанії 2016 року і після виборів Дональд Трамп і його оточення контактували з представниками РФ і WikiLeaks або їх посередниками не менше 100 разів.
  • У кінці січня Метью Вітакер, виконуючий обов'язки генерального прокурора США, оголосив, що Мюллер закінчує своє розслідування російського втручання в президентську кампанію 2016 року і ймовірної змови передвиборної кампанії Трампа з росіянами.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: