Порошенко і Меркель обговорили протидію втручанню РФ у вибори

Субота, 16 лютого 2019, 13:59

Президент України Петро Порошенко та федеральний канцлер Німеччини Ангела  Меркель обговорили питання запобігання російському втручанню у президентські вибори в Україні, що заплановані на 31 березня 2019 року. 

Як повідомили 16 лютого у прес-службі глави української держави, зустріч Порошенко та Меркель відбулася на Мюнхенській безпековій конференції. 

Зазначається, що сторони "обговорили шляхи протидії російській агресії проти України", де Порошенко "наголосив на важливості посилення тиску на Росію для звільнення полонених українських моряків, незаконно затриманих у Керченській протоці, а також усіх українських заручників, що незаконно утримуються в Росії та на окупованих територіях Донбасу та Криму".

Також Порошенко та Меркель "скоординували дії з метою запровадження "Азовського пакету" санкцій".

Читайте також: 

Вибори президента України 2019: цифри, дати і кандидати

Нагадаємо, 

  • 15 лютого президент Петро Порошенко заявив про узгодження санкцій проти Росії через морську агресію та відсутність прогресу у переговорах щодо військовополонених.
  • Джерела ЄП у Євросоюзі свідчать про готовність ЄС затвердити персональні санкції проти кількох росіян, причетних до агресії.
  • Україна просила ЄС накласти на Росію ширші обмеження, але держави-члени ЄС заявили, що не мають наміру запроваджувати будь-які нові санкції проти російської держави, а планують обмежитися персональними санкціями проти конкретних російських військових.
  • Вибори президента України призначено на 31 березня 2019 року, участь у них візьмуть 44 кандидати.

Українська правда