США: У Палаті представників підготували резолюцію про припинення надзвичайного стану

Четвер, 21 лютого 2019, 05:50

У Палаті представників США, яку контролюють демократи, планують 22 лютого розглянути резолюцію, спрямовану на припинення режиму надзвичайного стану.

Про це повідомляє Reuters.

Автором резолюції є сенатор Хуліан Кастро. Наразі його ініціативу підтримали 92 члена Палати представників.

Спікер Ненсі Пелосі надіслала листа членам Демократичної і Республіканської партій із закликом приєднатися до ініціативи Кастро. За її словами, Палата "швидко перейде до розгляду цієї резолюції".

"І Палата представників, і Сенат можуть більшістю голосів прийняти резолюцію, яка припиняє надзвичайну ситуацію. Проте будь-який такий документ піде до Трампа, який, ймовірно, накладе на нього вето. Для подолання вето потрібно дві третини голосів в обох палатах", - підкреслює агентство.

Нагадаємо:

  • Коаліція з 16 штатів США судиться з адміністрацією президента Дональда Трампа щодо його рішення оголосити надзвичайну ситуацію для залучення коштів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.
  • Трамп заявив, що 16 американських штатів, очолюваних переважно демократами, очікувано подали позов.
  • Неурядова організація Public Citizen подала у п'ятницю позов до суду в Вашингтоні, вимагаючи від імені трьох землевласників у Техасі та групи з охорони навколишнього середовища, заблокувати оголошення надзвичайного стану.
  • Раніше Трамп ввів режим надзвичайного стану у Сполучених Штатах, щоб отримати більше грошей для будівництва стіни на кордоні з Мексикою.
  • Згідно із американським законодавством, надзвичайний режим надає президенту додаткові повноваження для боротьби з кризовими ситуаціями. Саме ці повноваження дозволять обійти Конгрес, щоб профінансувати будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

Українська правда
powered by lun.ua