Третій ГРУшник зі справи Скрипалів потрапив на камери в Болгарії

Вівторок, 26 лютого 2019, 07:18

Третій підозрюваний у замаху на Сергія і Юлію Скрипалів у Солсбері, в квітні 2015 року потрапив на камери відеоспостереження біля готелю в Софії, де знаходився офіс болгарського бізнесмена Омеляна Гебрева, також постраждалого від отруєння.

Про це, посилаючись на болгарське видання "24 години", пише Радіо Свобода.

За даними "24 години", яке посилається на джерела у слідчій групі, росіянин, котрий використовував документи на ім'я Сергія Федотова, жив в згаданому готелі в номері 305. На камери відеоспостереження біля готелю також потрапив його автомобіль, який він брав у Болгарії в оренду.

Омелян Гебрев, який займається торгівлею зброєю, був госпіталізований з важким отруєнням 28 квітня 2015 року. В цей же день Федотов поїхав з Болгарії і вилетів до Москви через Стамбул.

В аналізах Гебрева знайшли сліди речовин, характерні для отруєння нервово-паралітичною речовиною, що належить до типу "Новічок". Такою же речовиною були отруєні і Скрипалі.

Після повідомлення британської преси про те, що Федотова підозрюють в причетності до отруєння в Солсбері, влада Болгарії вирішила відновити розслідування отруєння Гебрева. Він, як і Скрипалі, вижив в результаті замаху.

Раніше журналісти змогли встановити справжнє ім'я третього підозрюваного в отруєнні Скрипаля, який відвідував Великобританію під ім'ям Сергій Федотов. Ним виявився офіцер російської військової розвідки Денис Сергєєв.

Нагадуємо:

 • Британське видання The Insider і група Bellingcat оприлюднили інформацію про те, що болгарський бізнесмен Гебрев був отруєний "Новічком" навесні 2015 року.
 • Імовірно, до цього причетний громадянин Росії Сергій Федотов, який перебував у Болгарії наприкінці квітня 2015 року, коли Гебрев був госпіталізований з симптомами отруєння "Новічком". Після госпіталізації Гебрева Федотов спішно покинув територію Болгарії, повернувшись до Москви.
 • Еміліян Гебрев – відомий в Болгарії бізнесмен, власник компанії "Дунарит" та одного із збройових заводів.
 • Сам Гебрев вважає, що був отруєний через інтерес Росії до його збройового заводу.
 • У березні 2018 року у Великій Британії нервово-паралітичною речовиною класу "Новічок" був отруєний колишній російський розвідник Сергій Скрипаль і його дочка. Медикам окружної лікарні Солсбері вдалося їх врятувати.
 • 5 вересня британські прокурори назвали імена двох росіян, яких вважають виконавцями отруєння в Солсбері. Це – Олександр Петров та Руслан Боширов. Прокурори зазначили, що їхні справжні імена можуть бути іншими.
 • Журналісти дізналися, що одного з підозрюваних в отруєнні Скрипалів, який називав себе "Русланом Бошировим", насправді звати Анатолій Чепіга. Він – полковник ГРУ і нагороджений званням "Героя РФ".
 • Колишній журналіст "Центру управління розслідуваннями" Сергій Канєв, який брав участь у розслідуванні, заявив, що Чепіга-Боширов брав участь в евакуації Януковича в Росію.
 • Другим підозрюваним, на думку журналістів, Олександром Петровим є військовий лікар і полковник ГРУ РФ Олександр Євгенович Мішкін. Журналісти виявили, що він неодноразово їздив в Україну, зокрема під час Майдану 2013 року, і до невизнаної Придністровської республіки.
 • Президент РФ нібито вручив Мішкіну нагороду у другій половині 2014 року. Люди, знайомі з його сім'єю, вважають, що Мішкіна нагородили за діяльність "або у Криму, або щодо Януковича".
 • Також у Bellingcat заявили, що співробітники ГРУ РФ Олександр Мішкін і Анатолій Чепіга брали участь у захопленні держустанов на Донбасі.