Холодницький опублікує список справ про незаконне збагачення, які закриють

2097 переглядів
Середа, 20 березня 2019, 17:14

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький 28 березня опублікує перелік кримінальних справ, які закриють через скасування статті про незаконне збагачення.

Про це він заявив 20 березня після засідання антикорупційного комітету.

"Я дав прокурорам та детективам час до 27 березня вивчити ще раз всі ці матеріали, де можливо знайти інший склад злочину чи перекваліфікувати, то це повинно бути зроблено. Де немає такої можливості, вони підлягатимуть закриттю", - сказав Холодницький.

За його словами, 28 березня він особисто опублікує весь список закритих проваджень.

Холодницький також розповів, що станом на 26 лютого антикорупційні відомства розслідували 65 проваджень і всі вони підлягають закриттю.

Читайте також: Закриття 65 справ НАБУ і втрата траншу МВФ: наслідки рішення Конституційного суду

Нагадаємо:

  • 26 лютого Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення.
  • Суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Зокрема, стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків.
  • За словами голови САП Назара Холодницького, тепер кримінальні справи за статтею про незаконне збагачення мають бути закриті постановою суду чи прокурора.
  • Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua