Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Холодницький пояснив, як закриватимуть справи проти чиновників через рішення КС

Четвер, 28 лютого 2019, 10:14

Кримінальні справи за статтею про незаконне збагачення мають бути закриті постановою суду чи прокурора у зв’язку зі скасуванням відповідної статті Конституційним судом.

Про це заявив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, повідомляє "Укрінформ".

За його словами, мова йде про близько 70 справ.

"Зараз вивчаємо ЄРДР, щоб назвати точну цифру всіх проваджень...За моєю інформацією, є близько 70 справ, які мають бути закриті", - сказав він.

Холодницький пояснив: якщо кримінальна справа перебуває на стадії слідства, то має бути закрита постановою слідчого чи прокурора.

А коли обвинувальний акт уже в суді, то згідно з КПК, відповідне рішення ухвалює суддя.

На думку керівника САП, рішення Конституційного суду про визнання неконституційною ст. 368-2 ККУ – це "удар по реформах".

"Враховуючи, що деякі депутати коментують як недосконалий закон, який самі ж ухвалювали, то всі ці три роки антикорупційні органи все правильно робили. Це зайве тому підтвердження", - сказав Холодницький.

Він додав, що тим не менше, робота бюро і прокуратури триватиме.

"Окрім "незаконного збагачення", є ще "привласнення", "недекларування", "хабарі". Контора не закривається, нехай не радіють наші опоненти, що їм усе вдалося", - підсумував Холодницький.

Читайте також: Закриття 65 справ НАБУ і втрата траншу МВФ: наслідки рішення Конституційного суду

Більше про Конституційний суд читайте: Хто намагається встановити контроль над Конституцією

Нагадаємо:

  • 26 лютого Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення.
  • Суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Зокрема, стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків.
  • Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.
  • Національне антикорупційне бюро розслідує 50 кримінальних проваджень за статтею 368-2. Найтяжче передбачене покарання – позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
  • Підозри за цією статтею повідомили екс-виконувачу обов'язків голови Державної фіскальної служби Мирославу Продану, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, екс-чиновнику Генпрокуратури Дмитру Сусу, екс-військовому прокурору сил АТО Костянтину Кулику.
  • Крім того, справи про можливе незаконне збагачення відкриті стосовно лідера Радикальної партії Олега Ляшка, заступника голови СБУ Павла Демчини.
  • Президент Петро Порошенко заявив, що розуміє людей, які засуджують рішення КСУ щодо скасування статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення, і пообіцяв розробити нову - таку, що "комар носа не підточить".

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: