Луценко заявив про нове викриття "чорної готівки" для "кандидата Ю"

Субота, 23 березня 2019, 14:15
Луценко заявив про нове викриття чорної готівки для кандидата Ю

Генпрокурор Юрій Луценко заявляє про викриття правоохоронцями "чорної готівки" для мережі підкупу виборців "кандидата Ю".

Про це він написав у суботу в Facebook.

"На тлі заяв кандидата Ю про вселенський підкуп владою - чергові уроки арифметики "чорної готівки" для її Всеукраїнської мережі депутата Д. Цього разу – Одещина", - зазначив він.

За даними видання "Думская", загальна сумма вилученої "чорної каси" - 6 тис. євро, 16 тис. доларів та понад 800 тис. гривень. 

Прес-секретар Луценка Ларина Сарган уточнила, що під час розслідування кримінального провадження прокуратура Одещини, Управління СБУ в області та поліція викрили факти незаконної організації виборчого процесу на користь однієї з політичних сил.

Мережу протиправної діяльності розповсюдили на території 5 районів Одещини: Балтського, Подільського, Окнянського, Кодимського та Савранського.

"Чорна" каса знаходилася та функціонувала у режимному приміщенні одного з відділень "ПриватБанку" в м. Подільськ, а саме у службовому кабінеті керівника вказаного відділення, яка з 2011 року займає посаду начальника структурного підрозділу банку ще задовго до переведення банківської установи у статус державної", - повідомила Сарган.

За її словами, незаконну діяльність правоохоронні органи зупинили під час роботи ділків над розподілом 1 мільйону 300 тисяч гривень на майбутню винагороду за правопорушення підконтрольним членам комісій і спостерігачам.

""Сітка" - це підкуп представників виборчих комісій, які мали гарантувати голосування за кандидата на виборах президента України. У залежності від розміру виборчої дільниці представникам комісій планували сплачувати 2-3 тис грн.", - зазначила прес-секретар.

Під час обшуків правоохоронці вилучили списки з особистими даними виборців, відомостями про можливу прихильність до кандидатів на виборах, записи з розподілом грошей між волонтерами та представниками виборчих комісій, іншу документацію. Також було зафіксовано схему контролю за голосуванням через підконтрольних осіб.

Триває розслідування (ч.3 ст. 157, ч. 4 ст.160 КК України). Покарання за порушення виборчого законодавства передбачає до 7 років позбавлення волі.

Читайте також:

Справа підкупу Тимошенка. Що відомо про затриманих, і до чого тут Дубіль

МАГи і рольові ігри. Як працюють виборча "піраміда" Тимошенко і "сітка" Порошенка

Нагадаємо:

  • 20 березня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що правоохоронні органи затримали у місті Дубно Рівненської області місцевого учасника мережі підкупу виборців, організованої "депутатом Д", для перемоги на виборах "кандидата Ю".
  • 21 лютого відбулися масові обшуки СБУ та ДБР у пов'язаних із "Батьківщиною" офісах.
  • Загалом майже одночасно було проведено понад 40 обшуків. За їхніми результатами у Києві СБУ скликала цілу прес-конференцію, де заявила, що викрила "виборчу піраміду" під керівництвом народного депутата.
  • Прізвище цього депутата силовики не називали, але співрозмовники УП в "Батьківщині" зізналися, що мова йде про депутата Валерія Дубіля, якого 28 лютого ДБР викликало на допит.
  • Однак народний депутат від "Батьківщини" Валерій Дубіль на допити у справі так званої "виборчої сітки" не ходить.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...