У бюлетенях буде 39 кандидатів, штамп "вибув" не ставитимуть

П'ятниця, 29 березня 2019, 12:05

У бюлетені на виборах 31 березня будуть прізвища 39 кандидатів у президенти України, ставити штамп "вибув"  дільничні виборчі комісії не уповноважені.

Відповідне роз’яснення оприлюднила Центральна виборча комісія.

Для скасування реєстрації кандидати на посаду президента мали подати заяву не пізніше ніж за 23 дні до дня виборів, тобто до 7 березня.

Після того "публічні заяви кандидатів на пост президента України стосовно відмови від балотування не мають жодних правових наслідків", наголосила ЦВК

"Станом на 28 березня 2019 року Центральною виборчою комісією зареєстровано 39 кандидатів на пост президента України, включених до виборчого бюлетеня з чергових виборів президента України 31 березня 2019 року для голосування в день виборів, які залишаються суб’єктами виборчого процесу", – пояснила комісія

"Просимо довести до відома всіх дільничних виборчих комісій з виборів президента України вимоги частини 7-ї статті 72 закону "Про вибори президента України" про те, що внесення змін до виборчих бюлетенів з використанням штампа "Вибув" без рішення Центральної виборчої комісії забороняється", – поінформувала ЦВК.

"Згідно з частиною 9-ю статті 72 Закону особи, винні у протиправному псуванні виборчих бюлетенів, відшкодовують завдану шкоду в порядку, встановленому законом", – наголосила комісія, застерігаючи від безпідставного внесення змін до виборчих бюлетенів.

Читайте також Що треба знати про головних кандидатів у президенти: програми, стратегії і спонсори

Нагадаємо:

  • 31 березня відбудеться перший тур виборів президента.
  • Реєстрація кандидатів завершилася 8 лютого, загалом зареєстрували 44 кандидати.
  • Згодом п’ятеро кандидатів відмовилися від участі у виборах: Андрій Садовий, Дмитро Гнап і Дмитро Добродомов зняли свої кандидатури на користь Анатолія Гриценка, Сергій Кривонос – на користь Петра Порошенка, а Євген Мураєв – на користь Олександра Вілкула.
  • Уже після 7 березня Сергія Тарута заявив про об'єднання зусиль із Юлією Тимошенко, а Олександр Мороз попросив не вважати його кандидатом, бо продовжувати "недоцільно".
  • Печатку "вибув" після передбаченого строку ставлять у разі недієздатності чи смерті кандидата.

Українська правда


powered by lun.ua