Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Вибори-2019: В Україні - "день тиші"

Субота, 30 березня 2019, 08:21
Вибори-2019: В Україні - день тиші

30 березня, напередодні виборів президента в Україні - "день тиші".

У цей день будь-які агітаційні заходи, розміщення агітаційних матеріалів у ЗМІ, виборчих листівок, плакатів та іншої друкованої агітації кандидатів заборонено. 

У Центрвиборчкомі закликали членів окружних та дільничних виборчих комісій "ретельно стежити за процесом волевиявлення і припиняти усі можливі порушення та провокації".

"Градус заполітизованості виборчого процесу породжує значні виклики для нас, зобов’язує бути виваженими та стійкими. Ми забезпечуємо проведення виборів, які визначають долю країни, а не окремих політичних сил чи їх лідерів. Закон повинен бути понад усе", - зазначила голова ЦВК Тетяна Сліпачук. 

Сліпачук підкреслила, що будь-яке порушення виборчого процесу з боку людей, які його забезпечують, в тому числі фальсифікації з підрахунком голосів є злочином.

"Ухилення від виконання вами своїх повноважень, самовільне і необґрунтоване відлучення з виборчої дільниці також несуть за собою кримінальну відповідальність", - зауважила голова ЦВК і додала, що ні кандидати, за квотою яких членів ОВК та ДВК було призначено, ні керівники комісій, ні правоохоронці чи будь-які інші особи – не мають права тиснути на них чи змушувати до дій, які можуть стати порушенням присяги. 

"Якщо ви відчуваєте тиск на себе чи інших членів комісії, закликаю інформувати керівництво відповідно дільничної, окружної чи Центральної виборчої комісії", - зазначила Сліпачук. 

Читайте також: 

Що треба знати про головних кандидатів у президенти: програми, стратегії і спонсори

Нагадаємо:

  • 31 березня відбудеться перший тур виборів президента, участь у ньому візьмуть 39 кандидатів. 
  • Реєстрація кандидатів завершилася 8 лютого. 
  • П’ятеро з раніше зареєстрованих 44 кандидатів відмовилися від участі у виборах: Андрій Садовий, Дмитро Гнап і Дмитро Добродомов зняли свої кандидатури на користь Анатолія Гриценка, Сергій Кривонос – на користь Петра Порошенка, Євген Мураєв – на користь Олександра Вілкула.
  • Згодом Сергій Тарута заявив про об'єднання зусиль із Юлією Тимошенко, а Олександр Мороз попросив не вважати його кандидатом, бо продовжувати "недоцільно". При цьому обидва кандидати будуть присутні у бюлетенях, ставити штамп "вибув" дільничні виборчі комісії не уповноважені.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: