Березовець: Чим мій жарт про Нотр-Дам відрізняється від жартів "95 Кварталу"?

Вівторок, 16 квітня 2019, 09:52
Березовець: Чим мій жарт про Нотр-Дам відрізняється від жартів 95 Кварталу?

Політтехнолог і ведучий телеканалу "Прямий" Тарас Березовець видалив свій пост, у якому пов'язав пожежу в Соборі Паризької Богоматері з Володимиром Зеленським і уявив ще й пожежу в резиденції президента Франції.

Він не вибачився за нього, хоча й запевнив, що не хотів ображати почуття інших.

"Мій вчорашній пост щодо пожежі в Соборі Паризької Богоматері поширився, як пожежа в соцмережах. Прокоментувала його і надзвичайний та повноважний посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, у своєму Твіттері прокоментувавши його як "ганьбу". Все це вимагає пояснень із мого боку", – написав Березовець у Facebook.

Такою була реакція посла Франції на пост Березовця
Такою була реакція посла Франції на пост Березовця

Він зазначив, що "Велика Французька революція дарувала світові три головні цінності, свобода, рівність, братерство – саме свобода, в т.ч. свобода слова, є непорушним принципом П'ятої республіки".

"Скандально відоме французьке видавництво Charlie Hebdo кілька років тому стало мішенню терористичної атаки через свої неоднозначні публікації. Проте ніхто не поставив під сумнів право журналістів на свою суб'єктивну думку", – продовжив Березовець.

Він поцікавився: "Чим моє право як українського журналіста відрізняється від прав моїх французьких колег?".

"Чи був жарт за межею? Так, був. Але, відверто, чим він у принципі відрізняється від 90% жартів "95-го кварталу"?", – заявив журналіст-політтехнолог.

"Менше з тим, президент Франції і посол в Україні визнали можливим сісти за один стіл із людиною, який є автором багатьох жартів, за які в Європі він давно б лишився без роботи. Хіба це я називав свою країну німецькою порноакторкою і порівнював жителів Західної України з розумово неповноцінними?", – додав він

За словами Березовця, у "добу інтерпретацій і напівправди" він має право на "особисту думку", подобається вона іншим чи ні.

"Зараз вам не забороняють читати і дивитися ті чи інші речі. Ні, вам просто пропонують інтерпретацію", – зазначив він.

"Вчора фабрика тролів Зеленського спустила на мене всіх собак, розміщуючи абсолютно ідентичні пости одними словами в сотнях профілів. Діяли системно, нахабно, відкрито", – заявив Березовець і додав скрін-шоти, на яких його коментар протиставляють жалю Володимира Зеленського.

На його думку, "скоро з цією жорстокою реальністю доведеться зіткнутися будь-кому з вас, хто посміє висловити дещицю критики на адресу пана Зеленського": мовляв, після виборів свободи слова не залишиться.

"Що до Паризького собору, його втрата є безумовною трагедією для світової культури – і я сумую про його втрату разом з усією французькою нацією", – заявив Березовець.

"Я не мав наміру образити нічиї почуття. Собор в моєму пості був усього лише невдалою метафорою, і тому я видаляю свій неоднозначний жарт із минулого поста", – додав він.

Нагадаємо:

  • Ввечері 15 квітня у Соборі Паризької Богоматері, який був у процесі реставрації, сталася велика пожежа. Причина її поки невідома. Згоріли риштування й дах, обвалився шпиль.
  • Тарас Березовець "жартома" пов’язав цю подію з візитом кандидата в президенти Володимира Зеленського до Парижа і його зустріччю з президентом Франції 12 квітня: "Макрону дуже пощастило, що після приїзду Зеленського згорів всього лише Собор Паризької Богоматері. А міг би і Єлисейський палац спалахнути".
  • Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон відповіла йому на це: "Як вам не соромно? Ганьба!".
  • Березовець працює ведучим на каналі "Прямий", який пов'язують із президентом Петром Порошенком

УП, оновлено

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування