Лідери "нормандської четвірки" не планують підписувати жодні документи – Пристайко

Субота, 14 вересня 2019, 05:12

Лідери чотирьох країн "нормандського формату" - України, Німеччини, Франції і Росії на імовірній зустрічі не планують підписувати жодні документи.

Джерело: УНІАН з посиланням на міністра закордонних справ Вадима Пристайко.

Пряма мова Пристайка: "Нових паперів ні - їх немає. Їх насправді ніхто і не виробляє. Ми протягом багатьох років не можемо навіть почати виконувати третій, четвертий пункти і т.д. Мінських домовленостей".

Деталі: Міністр сказав, що російська сторона не пропонує підписувати нових документів. Він вважає, що навряд чи слід сподіватися, що лідерам країн "нормандського формату" лише за одну зустріч вдасться щось підписати, що встановить мир в Україні.

При цьому міністр сказав, що перед зустріччю лідерів України, Німеччини, Франції та Росії не передбачається зустріч глав МЗС цих країн.

Також він сказав, що розглядаються різні дати для проведення зустрічі лідерів "нормандської четвірки".

"Деякі дати дуже близькі, я не знаю, чи вони спрацюють. Ми не хотіли третій-четвертий раз переносити, але ми домовилися про те, що вона відбудеться дуже швидко", - заявив Пристайко.

"Ми читали сьогодні від російської сторони відповіді, що напевно вона відбудеться в жовтні. Вже, тобто, поставлено новий місяць щонайменше. З нами це не узгоджувалося. Ми хотіли би провести максимально швидко. Ми все ж таки сподіваємося, що лідери зможуть дати поштовх для своїх команд, щоб розв'язати багато питань", - сказав міністр.

Передісторія:

  • Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров раніше назвав умовою для проведення саміту лідерів "нормандського формату" необхідність "зафіксувати на папері формулу" нинішнього президента ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра щодо "особливого статусу" Донбасу. У Кремлі називають це "домашньою роботою" Києва.
  • 12 вересня Зеленський анонсував обговорення "формули Штайнмаєра" на зустрічі лідерів держав "нормандської четвірки".
  • Формула передбачає одночасне ухвалення Верховною Радою поправок до Конституції, за якими Донбас отримає особливий статус, і проведення там вільних виборів, після чого Росія виведе свої війська й техніку з території ОРДЛО.
  • Міністр закордонних справ Вадим Пристайко пояснив, що в так званій "формулі Штайнмайєра" немає пункту про виведення військ.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!