Заступник Рябошапки каже, що справи Майдану перейдуть до ДБР і НАБУ

Середа, 16 жовтня 2019, 12:27

Справи про розстріли на Майдані з Управління спецрозслідувань Генпрокуратури перейдуть за підслідністю до Державного бюро розслідувань, а справи про економічні злочини стосовно колишніх високопосадовців – до Національного антикорупційного бюро.

Джерело: інтерв’ю першого заступника генпрокурора Віталія Каська "Укрінформу"

Пряма мова: "У нас справи Майдану - це таке збиране поняття. У моєму розумінні справи Майдану - це застосування летальної зброї і жорстокого поводження з мирними протестувальниками. Ця категорія злочинів підслідна ДБР. Але в Управлінні спецрозслідувань справи Майдану трохи інакше розглядають. Туди включають і купу економічних справ стосовно колишніх високопосадовців. Ці справи мають перейти в НАБУ". 

Деталі: За словами заступника Рябошапки, цей процес уже пішов, є графік передачі проваджень, вони ревізуються і направляються за підслідністю.

Стосовно справ Майдану у вузькому розумінні, то є домовленість з керівництвом ДБР про створення у цьому відомстві спеціального підрозділу, куди буде запропоновано перейти без конкурсу слідчим Управління спецрозслідувань. У свою чергу у Генеральній прокуратурі мають створити спеціальний департамент з процесуального керівництва за справами Майдану.

Працівники Управління спецрозслідувань зараз визначаються, чи вони підуть здійснювати процесуальне керівництво за цими справами, чи вони будуть дорозслідувати ці справи в ДБР.

Касько пояснює, що українська Конституція і Кримінальний процесуальний кодекс передбачають позбавлення прокуратури функції слідства. Після 20 листопада 2019 року у прокуратури залишиться лише процесуальне керівництво.

Пряма мова: "Слідчих у прокуратурі бути не повинно вже давно. Прокуратура постійно відтягувала цей процес,  прибігала в парламент, розказувала про те, що все пропаде, все завалиться, все вмре, треба терміново ще на рік продовжити повноваження слідства і так відбувалося декілька років поспіль. Ми поставили на цьому крапку. Хтось мав це зробити. Відповідно до 20 листопада всі кримінальні провадження, які розслідувалися в прокуратурі,  передадуть за підслідністю до Нацполіції, ДБР, НАБУ і СБУ".

Що передувало: 19 лютого 2019 року напередодні річниці розстрілів у центрі Києва моніторингова місія ООН з прав людини в Україні констатувала, що за 5 років після протестів на Майдані досягнуто лише обмежений прогрес у розслідуванні вбивств і насильницьких смертей 98 осіб.

Нагадаємо:

  • У 2014 році Касько був призначений заступником генерального прокурора України, коли відомством керував Олег Махніцький, і залишався на посаді після призначення головою ГПУ Віталія Яреми, а згодом Віктора Шокіна.
  • Проти Каська розслідувалося кримінальне провадження за підозрою у шахрайстві із приватизацією службової квартири в Києві, яке згодом було закрите.
  • 6 вересня 2019 року генеральний прокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про призначення Каська своїм першим заступником.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.