Вакарчук: Усі закони "Слуги народу" перевіряємо на "фактор Януковича"

Четвер, 17 жовтня 2019, 10:57

Лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук заявляє, що його фракція у Верховній Раді перед голосуванням усі законопроекти "Слуги народу" перевіряє на так званий "фактор Януковича".  

Джерело: інтерв’ю Вакарчука УП.  

Пряма мова: "У нашій команді ми перевіряємо закони на "фактор Януковича" (чи не спрямовані вони на концентрацію влади в одних руках, – ред.)"

"От вноситься "Слугою народу" черговий законопроект. Особливо по зміні правил, Конституції. І коли ми його розглядаємо, ми дивимось: якби президентом був Янукович, ми б голосували за цей закон чи ні?" 

"От якщо ти розумієш, що при президенті Януковичі ми б за таке не голосували, ми за нього не голосуємо і при президенті Зеленському. Тому що для нас немає різниці – президент Янукович, президент Зеленський, президент Ющенко, президент Порошенко, президент Джефферсон чи Авраам Лінкольн". 

Деталі: За словами Вакарчука, для його партії правила та інституції понад усе, а прізвища на другому місці. 

На запитання, чи подобається йому, як президент Володимир Зеленський працює з парламентом, Вакарчук сказав, що йому не подобається декілька речей. 

Зокрема те, що новий президент почав з того, щоб де-юре зцементувати свою владу і посилити свої повноваження. 

На думку Вакарчука, це "дуже неефективна і дуже небезпечна історія". 

Він вважає, що справжня реформа в країні – це коли ти спромігся створити такі правила і такі інституції сильні, які би пережили в хорошому сенсі слова будь-якого лідера, яким би хорошим чи поганим він не був. 

Читайте також: Президентсько-Богданська республіка. Як Зеленський концентрує владу 

Передісторія: 

  • Специфіка роботи президента Володимира Зеленського та його команди зі своєю монобільшістю у Раді отримала в народі визначення – "зелений принтер".
  • За перші тижні роботи нового парламенту "Слуга народу" проголосувала низку законів, спущених з Банкової, багато з яких депутати навіть не бачили.
  • Засідання комітетів відбувалися у коротких перервах між роботою у залі засідань ВР.  
  • 9 вересня Верховна Рада вирішила працювати у сесійному режимі 2 тижні поспіль.
  • Згодом перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що "турборежим" Ради скоро закінчиться.

Українська правда
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.