Пєсков: Проведення "нормандського" саміту залежить від Путіна не в останню чергу

Середа, 9 жовтня 2019, 15:23

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков каже, що рішення про проведення "нормандського саміту" в разі зриву процесу розведення сил і засобів в населених пунктах Петрівське і Золоте на Донбасі прийматимуть лідери "четвірки".

Про це він сказав у середу, повідомляє російський "Інтерфакс".

Зазначається, що на питання, чи пройде саміт у разі зриву розведення сил і засобів на Донбасі, Пєсков сказав: "Все буде залежати від рішення глав держав".

Разом з тим, він запропонував дочекатися підсумків процесу розведення: "зірветься – не зірветься". "Давайте дочекаємося інформації про те, з чиєї вини це зірвано", – додав Пєсков.

"Але в цілому, звичайно, розведення сил сприяло б запуску процесу імплементації "мінських домовленостей", – резюмував він.

"У тому числі, це (проведення саміту) залежить від позиції президента РФ не в останню чергу", – заявив Пєсков.

Читайте також: "Піти чи залишитись. Чи допоможе розведення військ закінчити війну на Донбасі"

Нагадаємо:

  • 1 жовтня президент Володимир Зеленський заявив про досягнення на зустрічі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі домовленості про початок розведення військ уПетровському та Золотому.   За його словами, у Мінську Україна погодила так звану "формулу Штайнмаєра" щодо виборів на окупованому Донбасі.
  • Зеленський пояснив, що вибори мають пройти за Конституцією та законами України
  • Партія "Слуга народу" заявила, що підписання так званої "формули Штайнмаєра" було вимогою Росії для проведення зустрічі президентів України і РФ у нормандському форматі.  
  • Міністр оборони Андрій Загороднюк пояснив, що заплановане розведення сил на Донбасі в районі Петрівського і Золотого можливе у разі дотримання режиму припинення вогню упродовж тижня. 
  • Бойовики продовжують регулярно стріляти в районі Золотого.
  • 7 жовтня міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що розведення військ у Петровському і Золотому7 жовтня не буде, оскільки бойовики порушили домовленість.  
  • Водночас у Кремлі заявили, що не можуть гарантувати відведення військ на Донбасі.

powered by lun.ua