Аграрії перекрили дороги в кількох областях: протест проти продажу землі

Понеділок, 11 листопада 2019, 11:22

У декількох областях України проходять акції протесту під гаслом "Ні розпродажу України", аграрії перекривають автодороги.

Джерело: Facebook-сторінка Всеукраїнської аграрної ради

Дослівно: "На знак незгоди із цинічними діями влади у питанні земельної реформи аграрії вийшли зі своєю технікою до головних автомагістралей країни у 17 точках.

До акції протесту приєднались сільгоспвиробники у 13 регіонах – Вінницькій, Черкаській, Чернігівській, Тернопільській, Кіровоградській, Миколаївській, Хмельницькій, Житомирській, Одеській, Полтавській, Волинській, Рівненській, Львівській (областях)".

На Вінниччині аграрії протестують одразу у трьох районах: Вінницькому, Туьчинському, Козятинському.

У Чернігівській області акція проходить у с. Кіпті, на автодорозі М01, у Черкаській – поблизу  м. Умань, на автошляху Е95, та поблизу м. Жашків (поворот на село Тихий Хутір), на автошляху М05.

На Полтавщині мітингують на автошляху М03 побизу с. Чутове, на Одещині – на автотрасі поблизу селища Любашівка.

У Тернопіьській області перекрили дорогу поблизу села Романове Збаразького району, у Хмельницькій області – на автошляху Е50, поблизу села Прибузьке Хмельницького району, на Рівненщині – на автошляху М06, село Дядьковичі Рівненського району.

 
Всеукраїнська Аграрна Рада
 
 
 
 
 

Передісторія:

  • На початку вересня президент Володимир Зеленський доручив уряду підготувати, а парламенту ухвалити до 1 грудня законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення зі скасуванням мораторію на продаж землі.
  • Лідерка ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко вимагала провести референдум із питання продажу землі, перш ніж виносити закон про ринок землі на голосування Верховної Ради.
  • "Батьківщина" категорично проти продажу сільськогосподарської землі
  • Вересневе опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що 52% українців не схвалюють ідею скасувати мораторій на землю, підтримують рішення Зеленського лише 35% опитаних, а 64% респондентів – за референдум із цього питання.
  • У жовтні до Верховної Ради внесли законопроєкт №2178-10 – про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.powered by lun.ua